Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Maciej Marczak

Temat: Inicjacje w męskim świecie

O wykładzie:

Inicjacje od zawsze pełniły istotną rolę na drodze samopoznania i rozwoju jednostki. Szczególne znaczenie miały w męskim świecie, gdzie poprzez specjalne sprawdziany, wyzwania, rytuały chłopiec stawał się mężczyzną w oczach wspólnoty, kończąc w ten sposób swój dziecięcy okres życia i zajmując należne sobie miejsce w świecie dorosłych. Także później w dorosłym życiu inicjacje są swoistym rytuałem przejścia z jednego poziomu na drugi. Kiedy czujemy, że pewien etap naszego życia się dopełnił, że jesteśmy gotowi na nowe, które jest jeszcze owiane przed nami tajemnicą

to właśnie inicjacja staje się swojego rodzaju bramą, po przekroczeniu której otwieramy kolejny rozdział naszego życia, zyskując nowe wglądy i klarowność do dalszej drogi.

Niestety w dzisiejszym świecie zachodu my jako mężczyźni nie mamy zbyt wielu okazji do sprawdzenia siebie w ekstremalnych warunkach, do przekroczenia naszej strefy komfortu, do prawdziwego zmierzenia się ze sobą, by dotrzeć do naszej prawdziwej mocy i zamanifestować ją w naszym życiu. Wygodnictwo, konsumpcjonizm, narracja strachu i konformizm, który jest nam wtłaczany od najmłodszych lat przez system, media i społeczność zabiera nam możliwość odkrycia kim tak naprawdę jesteśmy, sprawdzenia siebie i dzięki temu dotarcia do swojej prawdy i siły, z której później możemy korzystać dla dobra naszego i całej naszej społeczności. Inicjacja jest momentem kiedy z własnej woli decydujemy się ofiarować nasze małe ego, rozpuszczając je, robiąc skok w nieznane by wejść na nowy wymiar duchowy, poszerzyć perspektywę  i uzyskać wgląd w nasz głębszy cel.

W trakcie spotkania wspólnie wybierzemy się w podróż do świata męskich inicjacji. Przyjrzymy się w jaki sposób były one kultywowane w różnych zakątkach świata oraz jak zmieniało się to z biegiem czasu. Przejdziemy przez mitologię, opowieści, rdzenne tradycje, aż do czasów współczesnych. Podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tym zakresie, a także opowiem o swoich inicjacjach wśród rdzennych plemion m.in. pochówek wojownika w tradycji tolteckiej w Meksyku, taniec Słońca z plemieniem Czarnych Stóp w Kanadzie, ceremonie z plemieniem Wixarika w górach Sierra Madre jak również o tych, które sam dla siebie stworzyłem jak kilkumiesięczna, samotna podróż autostopem, skok na bungee itp.

Porozmawiamy o tym jak ważne są inicjacje dla nas jako mężczyzn oraz przed wszystkim jak w dzisiejszych czasach sami możemy tworzyć odpowiednie rytuały przejścia zarówno dla siebie, naszych braci, naszej wspólnoty jak i naszych dzieci.

Czas kreacji nowego, zdrowego męskiego plemienia właśnie nadszedł, dlatego z całego serca zapraszam Was drodzy mężczyźni do tej wspólnej podróży.

Do zobaczenia!

O prelegencie:

Jedenaście lat temu nastąpił zwrot w moim życiu po szamańskiej aktywacji rytuałów Munay Ki, pochodzących z tradycji peruwiańskich And. Od tamtego czasu dedykowałem swoje życie szeroko rozumianej szamańskiej ścieżce serca. Przez te wszystkie lata miałem przyjemność współpracować i uczyć się od wielu wspaniałych szamanów, plemion, nauczycieli i uzdrowicieli. W swojej pracy łączę tradycje, techniki i metody pracy z Ameryki Południowej, Północnej oraz ze Wschodu. To wszystko zabarwiam swoimi własnymi wglądami, informacjami i sposobami pracy, które stale do mnie przychodzą.

Od 10 lat pracuję w męskich kręgach jako uczestnik, współtwórca i prowadzący. Od 7 lat prowadzę kręgi z andyjską medycyną Serca oraz organizuję podróże mocy w magiczne zakątki Ziemi. Od ponad 9 lat tworzę szczęśliwą relację z moją ukochaną żoną Ewą, która jest jednocześnie moją najważniejszą inspiracją. Owocem naszej miłości jest nasz dwuletni synek Rai. Jestem twórcą projektu „Na Skrzydłach Wolności – Wings of Freedom” oraz współzałożycielem „Podróży Mocy”. Jak mógłbym opisać siebie? Podróżnik, poszukiwacz, eksplorator fizycznych i niefizycznych światów, entuzjasta życia.

Inspiruje mnie ścieżka toltecka, praca z potencjałem własnego ciała, praca z Żywiołami, joga kundalini, praktyki oddechowe, szamańska oraz zachodnia tantra, jogiczne praktyki transformacji umysłu, polinezyjskie metody uzdrawiania i wiele innych. Przy tym wszystkim czuję bardzo mocno odradzanie się naszego słowiańskiego ducha i mądrość przodków, która budzi się w naszych żyłach.

Dołącz do nas! Kup bilet