Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Zuzanna Bukowski

Temat: Moving me, moving you – Kontakt Improwizacja

Jak mogę słuchać poprzez dotyk?

Będziemy korzystać z narzędzi kontakt improwizacji do twórczego dialogu ciał i przestrzeni, w kontakcie fizycznym i poprzez przestrzeń. Skupienie na uważności, byciu w ciele ‘tu i teraz’ pomoże nam otworzyć nowe możliwości w naszym ruchu i byciu ze sobą. Będziemy kultywować świadome słuchanie wszystkimi zmysłami, w szczególności poprzez dotyk i doświadczenie dawania i otrzymywania ciężaru.

O warsztacie:

Podczas warsztatu będziemy pracować zarówno z techniką ruchu  – skupiając się na zrozumieniu mechaniki ciała w  improwizacji kontaktowej, oraz poszerzając naszą świadomość i wyobraźnię.

W ramach konkretnych ćwiczeń badamy narzędzia improwizacji kontaktowej, takie jak oddawanie i przyjmowanie ciężaru, podążanie za punktem kontaktu, współdzielenie centrum. Doświadczymy bycia razem, jednocześnie zachowując swoją autonomię, tak aby czerpać przyjemność z ruchu, tańca i swojej cielesności, niezależnie od tego jaka ona jest.

Warsztat zakończymy tanecznym dżemem z muzyką na żywo.

O IMPROWIZACJI KONTAKTOWEJ

„Kontakt Improwizacja to otwarta eksploracja kinestetycznych możliwości ciał poruszających się w kontakcie. Czasami dzika i wysportowana, czasem cicha i medytacyjna, jest to forma otwarta na wszystkie ciała i pytające umysły.” – Ray Chung, Londyn 2009

O prelegentce:

Zuzanna zaczęła tańczyć w wieku 4 lat i kontynuowała swoją podróż z ruchem poprzez praktyki sztuk walki, baletu, jogi, tańca współczesnego, Body Mind Centering, Axis Syllabus. Pogłębiała swoją praktykę ucieleśniania pod okiem różnych międzynarodowych nauczycieli kontaktu improwizacji i tańca współczesnego. Pasjonuje ją wzajemna zależność ciała i umysłu, którą wciąż odkrywa w swojej pracy w coachingu, IT, tańcu i jodze.

Zuza uczy kontaktu improwizacji w Warszawie, Berlinie i Tajlandii, współorganizuje festiwal “Warsaw CI Flow” i “Thailand Contact & Movement Arts Festival” oraz pracuje jako konsultantka IT szukając równowagi pomiędzy potrzebami ciała a umysłu.

https://zuzabukowski.com/
https://polandcontactfestival.com/
https://thailandcontactfestival.com/

Linki do tańca:

Contact Improvisation documentary:
https://www.youtube.com/watch?v=BTkDj_tkIdg
Trust me in the dark waters by Sasha Dodo:
https://vimeo.com/527106716
Duet:
https://www.facebook.com/maria.rutanen/videos/895245774501615/
Ted Talk about Contact Improvisation:
https://www.youtube.com/watch?v=TbjUPAaqkPQ

Dołącz do nas! Kup bilet