Sprzedaż biletów kończy się za

Ajahn Hubert

Temat: Tajska Tradycja Leśnych Klasztorów Buddyjskich - doświadczenia polskiego mnicha

Zapraszamy na dwa spotkania z buddyjskim nauczycielem. Związany z Ośrodkiem Oddechowo, gdzie będzie prowadził zajęcie. Ajahn Hubert  po 20 latach nieobecności w kraju powraca by kontynuować swoją misję nauczania, którą rozpoczął w 2007 r. w Tajlandii w  leśnym klasztorze Suan Mokkh.

W programie głównym, wykład:

„Tajska Tradycja Leśnych Klasztorów Buddyjskich – doświadczenia polskiego mnicha”

Tajska Tradycja Leśna jest jedną z gałęzi tradycji buddyzmu Theravada, znanego również jako Południowa Szkoła Buddyzmu.

Tradycja Theravady opiera się na zapisanych w kanonie palijskim, najstarszych pismach buddyjskich. Therawada dosłownie oznacza Drogę Starszych i jest tak nazwana ze względu na ścisłe przestrzeganie oryginalnych nauk i zasad wyłożonych przez Buddę. Pozwala leśnym mnichom doskonalić umysł. Tradycja leśna kładzie najmocniejszy  nacisk na praktykę medytacyjną i urzeczywistnianie oświecenia jako najwyższego potencjału człowieka.

 

Klasztory leśne są przede wszystkim zorientowane na praktykowanie ścieżki wglądu kontemplacyjnego Buddy, w tym prowadzenie życia w dyscyplinie, wyrzeczeniu i medytacji, aby w pełni urzeczywistnić wewnętrzną prawdę, której nauczał Budda. Prowadzenie surowego życia pozwala jasno i bezpośrednio zbadać podstawowe przyczyny cierpienia w ich sercu i wewnętrznie kultywować ścieżkę prowadzącą do wolności od cierpienia.

Medytacja z uważnością skierowaną na oddech  jest bardzo pomocna i skuteczna we współczesnym świecie. Pomaga stać się bardziej świadomym, poznać siebie. Pomaga radzić sobie z trudnościami, niepokojem, stresem, konfliktami, napięciem…

Drugie spotkanie w Strefie Umysłu

Anapanasati – uważność z oddechem”

Anapanasati jest znakomitym narzędziem do odkrywania życia przez subtelną świadomość i aktywne badanie oddechu. Dzięki niemu stajemy się świadomi siebie, swoich uczuć i intencji. Zaczynamy dbać o siebie: nie tylko o swoje ciało, ale przede wszystkim o swoje wnętrze.

Jest to tradycyjna, autentyczna medytacja, której nauczał Budda. Praktyka ta ma już 2600 lat – jest starożytna, zachowana przez tradycję i jednocześnie ponadczasowa i aktualna dzisiaj. Medytacja buddyjska wykracza poza kulturę, pochodzenie, religię.

Medytacja z uważnością skierowaną na oddech  jest bardzo pomocna i skuteczna we współczesnym świecie. Pomaga stać się bardziej świadomym, poznać siebie. Pomaga radzić sobie z trudnościami, niepokojem, stresem, konfliktami, napięciem… Pozwala na poznanie swojego serca i uczy jak żyć słuchając go. Kompleksowa forma Uważności z Oddychaniem prowadzi do urzeczywistnienia najwyższego potencjału ludzkości – oświecenia. Zapewnia wsparcie zarówno doraźne, jak i długoterminowe.

O prelegencie:

Ajahn Hubert – buddyjski nauczyciel, który  po 20 latach nieobecności w kraju powraca by kontynuować swoją misję nauczania, którą rozpoczął w 2007 r. w Tajlandii w  leśnym klasztorze Suan Mokkh, gdzie jako mnich spędził 10 lat. W 2017 r. Z błogosławieństwem swojego Nauczyciela Ajahna Po, rozpoczął podróż po krajach Europy wschodniej by przybliżać ludziom medytację, dzielić się starożytną wiedzą oraz nauczać jak wznosić serce powyżej cierpienia.

Ajahn Hubert  w prosty i naturalny sposób przekazuje swoje doświadczenia oraz narzędzia do codziennej praktyki. Podobnie jak jego nauczyciele – Ajahn Po i Ajahn Buddhadasa – reprezentuje tradycję Theravada, która charakteryzuje się prostotą, brakiem dogmatów i naciskiem na osobiste doświadczanie.  Za wkład w szerzenie buddyzmu i nauczania medytacji otrzymał obywatelstwo Królestwa Tajlandii. Do Polski przylatuje na zaproszenie Fundacji Borzymy (Ośrodek Rozwojowy Oddechowo) a nasz Festiwal Wibracje jest pierwszym wydarzeniem gdzie będzie dawał swoje nauki. To dla nas duże wyróżnienie.

www.ajahnhubert.pl

buddyzm Ajahn Hubert

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Ben Lazar
Anna Sierpowska
Piotr Matejuk
Sonia Alicja Bednarek
Konrad Kuśnierzewski
Ajahn Hubert
Jolanta Różycka
Małgorzata Lorenza
Maria Ela Ziemkiewicz
Magdalena Janik
Mariusz Budrowski

Dołącz do nas! Kup bilet