Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Dr Sam Semir Osmanagich

Temat: Piramidy w Bośni: tło archeologiczne i wyniki badań

O wykładzie:

Odkrywca i badacz piramid w Bośni opowie o swoich eksploracjach i wynikach badań dotyczących czasu i metod powstania kompleksu oraz przedstawi cały szereg zaskakujących odkryć towarzyszących jego pracy, np.: podziemnych zjonizowanych jezior oraz fal elektromagnetycznych generowanych przez piramidy. Temat piramid i ich pochodzenie (sztuczne) wciąż wzbudza wiele emocji i ma tylu przeciwników co zwolenników. Zarówno jedni jak i drudzy powołują się na wyniki bardzo konkretnych badań archeologicznych i geologicznych. Na wykładzie dowiemy się o wszystkim z pierwszej ręki i sami wyrobimy własną opinię.

Badania Bośniackich Piramid rozpoczęto w 2005 r. Szybko ustalono, że pod 1,5 metrową warstwą ziemi znajdują się betonowe płyty o regularnych kształtach. Firmy budowlane i geolodzy wykonali wiercenia rdzeniowe i analizę geomorfologiczną. Na konferencji prasowej w Sarajewie w październiku 2005 r. ogłoszono oficjalnie, że odkryto pierwsze piramidy w Europie.

W latach 2005-2014 prowadzono na tym terenie intensywne prace archeologiczne oraz różnymi metodami starano się określić datowanie obiektów (m.in. metodą radiowęglową). Ustalono, że Bośniacka Dolina Piramid składa się z pięciu odkrytych do tej pory konstrukcji piramidalnych, nazwanych: Piramida Słońca, Księżyca, Smoka, Matki Ziemi i Miłości. Znajduje się tam również kompleks cmentarny i ogromny podziemny labirynt, sieć tuneli o długości ponad 10 km.

W 2010 roku odkryto w podziemnym labiryncie trzy komnaty i małe niebieskie jezioro. Badanie energetyczne sugerują, że poziom jonizacji o wartości 43 000 jonów ujemnych jest 100 razy wyższy niż średnie stężenie na zewnątrz, co sprawia, że podziemne pomieszczenia są „komorami uzdrawiającymi”.

Ekspertyzy związane z datowaniem wskazują na widełki czasowe powstania kompleksu między 34 000, a 14 000 lat temu.

O prelegencie:

Dr Sam Osmanagich jest naukowcem, badaczem piramid, autorem i biznesmenem o międzynarodowej sławie. Urodził się w Bośni, a dziś mieszka i pracuje w Houston (USA) i Sarajewie (Bośnia-Hercegowina). Odkrył on Bośniacką Dolinę Piramid, która składa się z co najmniej pięciu kolosalnych struktur piramid i ogromnej sieci prehistorycznych podziemnych tuneli. Od 2005 roku do chwili obecnej jest głównym badaczem tego projektu.

Założył pozarządową fundację „Park Archeologiczny i stworzył najpiękniejszy park energetyczny „Ravne 2” w Visoko. Jest członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych oraz Chorwackiej Akademii Nauki i Sztuki w Diasporze. Autor 18 książek o piramidach na całym świecie i starożytnych cywilizacjach, przetłumaczonych na 17 języków. Został wybrany pierwszym „Honorowym obywatelem” miasta Visoko, „Człowiekiem Roku” i otrzymał „Płytkę za wybitne osiągnięcia” od rządu kantonu Zenica. Nagrodzony był „Diamentem w nauce o piramidach” za wykonanie wyjątkowej, fundamentalnej pracy w tworzeniu podstawowej świadomości mocy energetycznej piramidy.

www.samosmanagich.com

Dołącz do nas! Kup bilet