Rośliny nas otaczają, dopasowują się do nas, oferują to co mają najlepszego. Rośliny jadalne także są blisko, nie tylko w sklepach, ale także obok Twojego domu, czy na pobliskiej łące. Możesz je zbierać, nie musisz ich uprawiać. Naucz się je dostrzegać i świadomie używać. Najpierw jako przypraw, potem jako element niezbędny dla zdrowego życia, spójnego z naturą.
Wartości odżywcze, witaminy, minerały, dobre wibracje – to wszystko znajdziesz w ziołach, które mogą być Twoją żywnością. Lokalne, prawdziwe, zahartowane i silne – takie są rośliny potocznie zwane „chwastami”. Są antysystemowe i bezczelne w swoim zachowaniu. Zaskakują, jak tylko spojrzysz na nie świeżym okiem i zaczniesz je zauważać.
Twój trawnik będzie wtedy Twoją podręczną spiżarnią, apteczką i stołem z przyprawami.
W strefie Zioła będzie można po wykładzie sprawdzić, jak smakują „chwasty”.
Od stuleci zioła były obecne w codziennym życiu kobiet i mężczyzn. Kobiety stosowały je w przy napięciu przedmiesiączkowym, podczas okresu i na jego wywołanie. Potrafiły ziołami przyspieszyć poród, poprawić laktację czy ją zatrzymać. Mężczyźni znali zioła gojące rany, czy poprawiające pracę układu moczowego. W naturze jest wszystko.
Propagatorka zdrowego stylu życia, wegetarianka od 18 roku życia, od niedawna weganka. & lat prowadziła sklep ze zdrową żywnością i edukowała klientów. Od dzieciństwa zafascynowana ziołami. Od 6 lat prowadzi warsztaty dzikiej kuchni, wykorzystania dzikich roślin jadalnych kulinarnie. W 2016 roku założyła markę DziczeJemy. Absolwentka studiów podyplomowych – Ziołoznawstwo, oraz Towaroznawstwo zielarskie, Kosmetyków i żywności funkcjonalnej. O najbardziej pospolitym chwaście – podagryczniku, jako żywności funkcjonalnej, pisała pracę dyplomową. Zielarka – fitoterapeutka i naturoterapeutka. Towaroznawca zielarski, kosmetyków i żywności funkcjonalnej. Naturoterapeuta. Absolwentka licznych kursów zielarskich u dr Henryka Różańskiego. Prowadzi warsztaty zielarskie, spacery botaniczne, warsztaty dzikiej kuchni, wytwarzania naturalnych octów, kiszonek a także kadzideł.
Pragnie przywrócić do żywienia rośliny nieuprawne, jako najwyższej jakości żywność prozdrowotną. Znajomość tych roślin to także przyczynek do poczucia wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa i wolności. Prowadzi warsztaty zielarskie, spacery botaniczne, warsztaty dzikiej kuchni, wytwarzania naturalnych octów, kiszonek a także kadzideł.
https://www.facebook.com/justynapargielafitoterapeutka
Jadwiga Josko-Ochajska
prof. Dr hab.. Szymon P. Malinowski
Ciro Guerra
Cristiano Martins Biodanza
Jan Szczypiński
Michał Kiciński
Nitya Patrycja Pruchnik
Yaacov Darling Khan