Sprzedaż biletów kończy się za

Katarzyna Dańska

Temat: Wewnątrz/Zewnątrz. Laban i terapia tańcem i ruchem

O warsztacie:

Nasze życie tańczy się w dynamicznej przestrzeni rozpiętej między fundamentalnymi Dualnościami. Jedną z nich jest wewnątrz/zewnątrz. Bycie ze ze sobą i bycie z innymi. Na warsztacie, przy wsparciu języka ruchu Laban/Bartenieff i metod terapii tańcem i ruchem, będziesz twórczo eksplorować tę Dualność. Odnajdując się w jej rozpiętości i sprawdzając, jakie wyłaniają się dla ciebie wzory ruchu.

 

Tym samym twoje wzory wchodzenia i wychodzenia w relacjach ze światem.

Warsztat zaczniemy od rozgrzewki, która będzie próbką tego, jak w praktyce  Laban/Bartenieff rozwijamy różnorodność ekspresji ciała, która wyniesiona poza taneczną salę, staje się więcej niż zasobem tancerza.

 

O prelegentce:

Bliskie mi są te nurty ekspresji ciała, które wiążą ruch z myśleniem, emocjami i indywidualnymi historiami. Pracuję terapeutycznie z grupami na dziennym oddziale nerwic i indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Uczę m.in. studentów Somatyki w Tańcu i Terapii na AM w Łodzi. Jestem certyfikowaną terapeutką tańcem i ruchem i certyfikowaną analityczką ruchu w podejściu Laban/Bartenieff. W swojej pracy towarzyszę ucieleśnionym podróżom, które  widzę jako drogę od ograniczających nawyków, do wolności wyboru. Od znanych fragmentów, do poczucia pełni. Głęboko wierzę, że ruch, taniec wydobywają z nas czułość i dobro. Mam na myśli tę czułość, o której pisze Olga Tokarczuk, nazywając ją najskromniejszą odmianą miłości. terapiatancem-iba.pl

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Basia Paczkowska
Riya Sokół
Kasia Nast i Rafał Nawrot Republika Szczęścia
Gabriela Pochroń
Huzy Navigator
Anna Brzozowska
Maciej Marczka
marta Ewa Ozenu Obrycka
Marta Zinserling
Iwona Wierzbicka
Nadia Szypilow

Dołącz do nas! Kup bilet