Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Jan Szczypiński

Temat: Używanie psychodelików a świadomość i odczuwanie emocji

O wykładzie:

W ostatnich latach klasyczne psychodeliki stały się przedmiotem wielu badań, w tym badań dotyczących ich wykorzystania w leczeniu zaburzeń psychicznych. W USA oraz krajach Europy Zachodniej prowadzone są badania nad wykorzystaniem psylocybiny czy LSD w terapii zaburzeń depresyjnych, uzależnień, czy zespołu stresu pourazowego. Niemniej jednak, wciąż niewiele wiadomo o skutkach zażywania psychodelików w warunkach naturalistycznych, poza kontrolowanym środowiskiem laboratorium naukowego. Wraz z moimi współpracownikami przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce badanie skupiające się na użytkownikach psychodelików. W tym projekcie skupiliśmy się na związku między liczbą psychodelicznych podróży, doświadczeniami mistycznymi i rozpadu ego, a świadomością i odczuwaniem emocji.

Wyniki pomagają nam zrozumieć jak psychodeliki, zażywane poza ściśle kontrolowanymi warunkami, wpływają na psychikę i osobowość człowieka.

O prelegencie:

Absolwent studiów magisterskich z kognitywistki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie doktorant w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Laureat grantów i stypendiów NCN. W swojej pracy naukowej zajmuje się neuronalnymi korelatami zaburzeń psychicznych, teorią umysłu, interakcjami emocji i funkcji poznawczych, a także badaniami użytkowników psychodelików. Członek Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego oraz MIND foundation.  Prowadzi działalność także jako edukator nt. substancji psychoaktywnych, w tym psychodelików.

lobi.nencki.gov.pl/team/32/

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Marta Alicja Kacprzak
Maciej Kowalski
Izabela Jung
Andrzej i Dominika Hrycaj
Anna Muchnicka
Tomasz Szymocha
Monika Łada-Bieńskowska
Agnieszka Wyszyńska-Paluch
Sławomir Nizner
Kamila Surma
Julia Marcinowska

Dołącz do nas! Kup bilet