Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Sławomir Nizner

Temat: ABC preppersa. Jak przygotować się do sytuacji kryzysowej

O wykładzie:

Preppering to przygotowywanie się do przetrwania w sytuacjach kryzysowych, takich jak epidemia, wojna lub klęska żywiołowa, głównie poprzez gromadzenie zapasów żywności i przedmiotów potrzebnych do przetrwania w trudnych warunkach.

Podczas prelekcji omówię i pokażę podstawy preppingu:

Zestaw EDC (ang. “everyday carry”, pl. “ekwipunek dźwigany codziennie”), jak sama nazwa mówi, ekwipunek, który preppers zawsze nosi przy sobie, np. nóż, broń, gaz, puszka survivalowa czy źródła ognia i światła. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli się bronić, ewakuować, opatrzyć ranę, a dzięki EDC jesteśmy na takie zdarzenia gotowi.

Zestaw BOB (ang. “bug out bag”), zwykle jest to plecak lub torba, który zawsze musi być spakowany tak, aby w razie potrzeby wystarczyło za niego złapać i natychmiast się ewakuować. W takim plecaku nie może zabraknąć sprzętu do spania, pożywienia, zapasowej bielizny, apteczki, kopii ważnych dokumentów. Sytuacje mogą być różne: pożar domu, klęska żywiołowa, kryzys zbrojny… Dzięki BOB, nawet jeśli nasz dom zostanie zniszczony, to nie będziemy pozbawieni absolutnie niczego: ekwipunek ułatwi nam dostanie się do miejsca ucieczkowego czy życie w innym lokum, nie będziemy głodni, a jeśli System wciąż będzie działać, to oszczędzimy sobie trudu wyrabiania dokumentów, będziemy mieli ułatwioną drogę do np. otrzymania środków z ubezpieczalni itp.

Opowiem także, jak może przebiegać ewakuacja, opowiem o trasach i miejscach ucieczkowych. Wyjaśnię, w jakich okolicznościach warto zdecydować się na opuszczenie dotychczasowego lokum, przeanalizuję zalety i wady takiego wyboru. Pomówię, jak wybrać i przygotować miejsce ucieczkowe, co warto tam mieć i dlaczego.

O prelegencie:

Mam 36 lat, pochodzę z Dolnego Śląska. Preppingiem interesowałem się właściwie od dziecka, później zainteresowanie przerodziło się w pasję, a następnie w styl życia. Byłem preppersem, zanim poznałem to słowo. Obecnie od ośmiu lat jestem prezesem Preppers Poland, społeczności zrzeszającej polskich preppersów. Promuję prepping wśród dorosłych i dzieci, wielokrotnie prowadziłem różnego rodzaju warsztaty, zarówno dla prywatnych grup dorosłych, jak i dla podopiecznych z Domu Dziecka. Każdego roku organizuję Konwenty Preppers Poland, służące integracji, nauce i wymianie doświadczeń, patronuję też innym wartościowym wydarzeniom służącym doskonaleniu się i krzewieniu preppingu.

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Marta Alicja Kacprzak
Maciej Kowalski
Izabela Jung
Andrzej i Dominika Hrycaj
Anna Muchnicka
Tomasz Szymocha
Monika Łada-Bieńskowska
Agnieszka Wyszyńska-Paluch
Sławomir Nizner
Kamila Surma
Julia Marcinowska

Dołącz do nas! Kup bilet