Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Maciej Kowalski

Temat: Nowelizacja polskich i europejskich przepisów dot. konopi włóknistych

O wykładzie:

Przyjazne przedsiębiorcom przepisy regulujące uprawę i przetwórstwo konopi włóknistych to niewątpliwe kluczowy element rozwoju rodzimego oraz europejskiego rynku CBD. Liberalizacja prawa konopnego może być szansą dla wielu nowych, a przede wszystkim obecnych już w tym sektorze firm, które wiążą swoją przyszłość z uprawą i przetwórstwem konopi.

Na jakie zmiany w polskim i europejskim ustawodawstwie możemy liczyć w najbliższych latach? Czy planowane przez rządzących zmiany wpłyną korzystnie na rodzimy rynek konopny? Z jakimi problemami zmaga się przedsiębiorca zajmujący uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych w Polsce?

O prelegencie:

Maciej Kowalski – człowiek, który jest od kilkunastu lat zawodowo związany z konopiami. Swoją przygodę z tymi roślinami zaczynał od działalności aktywistycznej w postaci wydawania gazety konopnej Spliff. W latach 2011-2014 był także rzecznikiem prasowym stowarzyszenia Wolnych Konopi.

Jako pierwszy przedsiębiorca w Polsce uzyskał zezwolenie na uprawę konopi włóknistych, co finalnie przekuło jego początkową fascynację konopiami w poważny biznes. Od 2019 roku tworzy Kombinat Konopny, który jest połączeniem innowacyjnego ośrodka badawczo-rozwojowego z klasycznym przedsiębiorstwem konopnym.

http://kombinatkonopny.pl

Dołącz do nas! Kup bilet