Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Marta Alicja Kacprzak

Temat: Zioła dla Niej i dla Niego – O ziołach na żeńskie i męskie dolegliwości // Strefa Ziół

O wykładzie:

Wykład w formie prezentacji multimedialnej przedstawiać będzie słuchaczom wiedzę  na temat ziół wspomagających proces zdrowienia na różne schorzenia typowe dla danej płci. Ponad to omówione zostaną zioła których powinny unikać niektóre grupy użytkowników ziół.

Kobiety i mężczyźni mają różne zapotrzebowania żywieniowe a także suplementacyjne. Z tej różnorodności wynika zapotrzebowanie na szersze rozumienie konieczności stosowania niektórych ziół głównie a nawet wyłącznie u kobiet lub mężczyzn.

Celem wykładu jest omówienie krótko najczęściej występujących schorzeń dla danej płci – przyczyny ich występowania, objawy i przebieg dolegliwości a także stosowne do zapotrzebowania rozwiązania, receptury z fitoterapii. Istotną częścią wykładu są również metody zapobiegania wystąpienia niektórych dolegliwości

Głównymi tematami poruszonymi podczas wykładu będą dolegliwości:

  • Układu trawiennego
  • Układu krwionośnego
  • Układu oddechowego
  • Układu odpornościowego

O prelegentce:

Od zawsze miałam silny związek z naturą. Jest ona moim azylem i inspiracją. Z roślinami leczniczymi, i terapiami naturalnymi, prawdziwą przygodę zaczęłam gdy po zachorowaniu na boreliozę poszukiwałam pomocy w ziołach. Ich niesamowita moc i działanie zachwyciły mnie tak bardzo iż rozpoczęłam studia na kierunku Zielarstwo i terapie roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

W okresie studiowania temat terapii naturalnych zgłębiałam poprzez różnorodne metody edukacji oficjalnej jak kursy przygotowawcze do egzaminu zawodowego czy warsztaty, spotkania wykłady na temat szeroko pojętej fitoterapii która to stała się moją specjalizacją jako czeladnika naturopatii. W swojej praktyce zajmuje się głownie fitoterapią oraz etnofarmakologią. W swoich recepturach często łączę zioła z produktami pszczelimi gdyż ich właściwości odżywcze są nieocenione.

Opracowuje również wegetariańskie zamienniki w recepturach maści, mazideł czy maceratów tłuszczowych. Korzystam z dobrodziejstw przyrody włączając do życia dziko rosnące rośliny jako pożywienie ale również leki. Jako pszczelarka i miłośniczka natury uważam, że złożoność przyrody jest doskonałym zobrazowaniem złożoności organizmu człowieka. Dzięki tak szerokiemu zakresowi zainteresowań na temat zdrowia człowieka i roślin leczniczych w sposób holistyczny przygotowuje moje receptury.

Dołącz do nas! Kup bilet