Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Cristiano Martins

Temat: Biodanza - The Power of Love // Dancing the Archetypes

Podczas Festiwalu poprowadzi wykład (po angielsku z tłumaczeniem) “Dancing the Archetypes * The Lover”

oraz warsztat Biodanzy.

Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności pochodzący z Ameryki Południowej. To system integrujący muzykę i ruch. Umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz ze środowiskiem.

Podczas warsztatu na Festiwalu Wibracje:

Biodanza stwarza doświadczenia intensywnej świadomości bycia żywym w tu i teraz.

Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Stymuluje więzi ze społecznością i ułatwia nawiązywanie relacji, a także pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność, aby celebrować świętość życia. To sposób na poczucie szczęścia, zdrowia i pewności siebie, ze wzmocnioną samooceną a także poprawienie zdolności dokonywania wyborów.

Biodanza to delikatna, ale głęboko przekształcająca praca nad świadomością powszechnej wspólnoty opartej na tańcu i pracy z ciałem. Łączy ciało, umysł, emocje i duszę. Wzbudza witalność, kreatywność, zmysłowość i emocjonalność.

Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji i wyrażania emocji. Poczucie połączenia z ciałem, emocjami i energią powoduje przemianę. Te doświadczenia nazywane są “vivencias”. Pozwalają na dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają w najbardziej naturalnym wyrażaniu prawdziwej jaźni, która przejawia się poprzez ruch.

O wykładzie “Dancing the Archetypes”

Archetypy to zestaw psychicznych obrazów obecnych w zbiorowej nieświadomości i genetycznie spuściźnie. Jak pisał Carl Gustav Jung to „dna duszy ludzkiej”, można powiedzieć, że są one psychologicznym odpowiednikiem Instynktu. Kiedy tańczymy archetyp, mieszamy go głęboko z naszą osobliwością.
„Zapal swoje życie, szukaj tych, którzy podsycają twoje płomienie”. J. Rumi

Pragnienie miłości, fuzji międzyludzkiej jest być może najsilniejszym impulsem ludzkości. Jest to najbardziej podstawowa pasja, która łączy rasę ludzką, klan, rodzinę, społeczeństwo. Dla zintegrowanego Człowieka skąpanego w wodach tego archetypu wyłania się pogląd, że wszystkie rzeczy są ze sobą połączone w piękny, spójny i tajemniczy sposób. Oczywiście ma empatię z otaczającym światem. Jest to podstawowy wzorzec energii entuzjazmu i pasji. Wyraża się ono pierwotnym pragnieniem przyjemności i dobrego samopoczucia naszego gatunku oraz przekłada się na impuls do zanurzenia się w głąb świata doznań, do zmysłowego odnoszenia się do całości. Kierowani potrzebą dawania i otrzymywania miłości.

O prowadzącym:

Licencjonowany trener Biodanzy wg. systemu Rolando Toro. Ukończył Biodanza School SRT w Porto i Portugalii. Zdobył stopień naukowy z psychopedagogiki klinicznej. Trenował także terapię Gestalt. Uczestniczył w kilku warsztatach teatralnych i tanecznych. Jest mistrzem Reiki. Pracował w „Teléfono Internacional de la Esperanza”  oraz, przez kilka lat, był nauczycielem pedagogiki w projekcie szkolenia agentów edukacyjnych IEFP (portugalskie centrum pracy). Dzisiaj prowadzi 3 regularne grupy Biodanza. Jest także częścią wydziału, w podyplomowym Wyższym Instytucie Psychologii Stosowanej „Terapia sztukami ekspresyjnymi i rozwój człowieka”.

https://cristianomartinsbio.wixsite.com/website

Warsztaty na Wibracjach 2020:

biodanza

biodanza

Dołącz do nas! Kup bilet