Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Marcin Kacprzyk

Temat: Naturalne materiały w budownictwie

O wykładzie:

Chcę przybliżyć słuchaczom aspekty wykorzystania naturalnych materiałów w budownictwie, a w szczególności we wnętrzach. Pokazać jak ważne jest to czym się otaczamy, w jakich wnętrzach przebywamy i jaki to ma na nas wpływ.

W dzisiejszym świecie ludzie coraz częściej świadomie dokonują wyboru tego co jedzą, w co się ubierają, czym się przemieszczają. Zwracają coraz większą uwagę na to jaki ma to wpływ na środowisko i ich samych. Rzadko jednak zastanawiają się czy przestrzeń, w której mieszkają również na nich oddziałuje.  Dzisiejsze “tradycyjne” budownictwo bazuje głównie na produktach chemii budowlanej, a przecież nasza “tradycja” to właśnie materiały naturalne. Od pewnego czasu domy budowane z drewna, kamienia, słomy i gliny wracają do łask. Są odpowiedzią na chęć posiadania zdrowego domu, który będzie przyjazny zarówno jego mieszkańcom jak i środowisku.

Na festiwalu będziemy budować niewielką ścianę pokazową z kilku naturalnych materiałów, będą to kostki słomy, cegły z gliny lekkiej, konoplit (hempcrete) itp.

Chcemy pokazać z jaką materią mamy do czynienia w budownictwie naturalnym, a przede wszystkim jaki ma wpływ na środowisko i co staje się z takim budulcem gdy dom przestanie mam służyć. Udowodnimy że budynek może niemal całkowicie wrócić do natury nie generując przy tym ton śmieci jak w przypadku konwencjonalnej technologii.

O prelegencie:

Pasjonat i propagator budownictwa naturalnego. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (OSBN). Właściciel firmy Costka Budownictwo Naturalne. Doświadczenie zdobywał latami, zaczynając od konwencjonalnych prac budowlanych, głównie wnętrzarskich i projektowych. Pasja do natury była jednak silniejsza. Od kilku lat pracuje wyłącznie z materiałami naturalnymi, nisko przetworzonymi i pozyskiwanymi lokalnie takimi jak słoma, drewno, glina. Stosując tradycyjne rzemiosło w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami tworzy przestrzenie, które są klimatyczne, komfortowe i przede wszystkim NATURALNE.

http://costka.com

Dołącz do nas! Kup bilet