Sprzedaż biletów kończy się za

Aleksandra Kozera

Temat: Rewolucja zaczyna się w edukacji. Jak lokalne społeczności, empatia i szacunek mogą uratować świat

O wykładzie:

To, w jaki sposób widzimy świat, jest związane bardzo mocno z percepcją, z pewnymi ramami, które są nam wtłaczane przez kulturę, ale głównie przez edukację. To, jak patrzymy na innego człowieka, w jaki sposób się słuchamy, w jaki sposób rozmawiamy o seksie, o miłości, o relacjach, o bogu, o świecie, o naszym miejscu w kosmosie, zaczyna się już od momentu narodzin. 95% naszego mózgu, jego architektura i zdolność do przetwarzania emocji, do rezyliencji, to jest pierwsze pięć lat naszego dziecka. Dlatego to, w jaki sposób tworzymy środowiska edukacji małych dzieci, sposób w jaki z nimi rozmawiamy i jakie tworzymy z nimi relacje, ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będą wyglądały nasze społeczeństwa.

Po 7. roku życia jest już za późno! Możemy oczywiście poszerzać wiedzę dzieci, uczyć ich podejścia do świata, ale to okno, przez które patrzą na świat – czy widzą w nim zagrożenie, czy widzą go jako cudowną krainę do zwiedzania i szerzenia miłości – jest  fundamentem, który jest tworzony przez pierwsze 5 lat życia dziecka. I o tym będziemy rozmawiać na Festiwalu 🙂

O prelegentce:

Aleksandra Kozera www.wioski.co założycielka, fundatorka i prezeska The Village Network, absolwentka Harvard Graduate School of Education (Mind, Brain and Education) oraz absolwentka Cass Business School, London i National University of Singapore. Pasjonatka edukacji wczesnodziecięcej, demokratycznej oraz innowacyjnej. Na Uniwersytecie Harvarda pracowała z m.in. prof. Nathan i prof. Grotzer nad stworzeniem podwalin teoretycznych pod program nauczania dla opiekunów i dzieci w Wioskach. Obszary jej specjalizacji to nauki kognitywne w edukacji, neurodydaktyka, pedagogika Reggio i konstruktywizm w edukacji.

Członkini Adaptive Leadership Network, grupy absolwentów kursu przywództwa kierowanego misją z Harvard Kennedy School. Od 2010 do 2017 roku zaangażowana w budowanie i rozwój Elab – Education Laboratory. Firma i fundacja, którą współtworzyła, jest teraz grupą edukacyjną, która zapewnia kompleksowe usługi edukacyjne, marketingowe, eventowe i rekrutacyjne dla uniwersytetów i szkół na całym świecie. Zdobywała doświadczenie w Illuminate Consulting Group, firmie doradztwa strategicznego dla najlepszych uniwersytetów w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych oraz firmach konsultingowych.

Wioski The Village www.wioski.co to organizacja łącząca rodziców i właścicieli innowacyjnych żłobków, punktów opieki, klubów, przedszkoli i opiekunów dziennych.

The Village zapewnia kompleksowe wsparcie dla każdego, kto chce otworzyć swoje własne miejsce, swoją Wioskę. Technologia Wioski.co to platforma wspierająca zakładanie, utrzymanie i rozliczania stron zaangażowanych w budowanie Wiosek. Wspiera kobiety, rodziców, nianie w procesie od koncepcji biznesowej, poprzez zdobycie wszystkich uprawnień, jak również w zakresie programu edukacyjnego i zasad panujących we Wioskach.

Spółka wspiera osoby, które chcą postawić pierwsze kroki we własnej działalności w zakresie dziennej opieki nad dziećmi. Oprócz platformy SaaS, Spółka buduje marketplace, poprzez który rodzice dzieci mogą znaleźć Wioskę blisko miejscach ich zamieszkania oraz spełniającą bardzo wysokie wymagania dotyczące opieki nad dziećmi – począwszy od unikatowego programu edukacyjnego, małych grup, jak również indywidualnego podejścia do wychowania najmłodszych.

Filozofia pedagogiczna Wiosek skoncentrowana jest na dziecku oraz tworzeniu środowiska stymulującego naukę i rozwój. Wioski inspirują się założeniami filozofii Reggio Emilia, czyli swoistym laboratorium pracy z dzieckiem, które cały czas dostosowuje się do kontekstu współczesności, Porozumieniem bez Przemocy oraz Rodzicielstwem Bliskości.  Wioski to pełne miłości, szacunku miejsca, w których dzieci są akceptowane, rodzice inspirowani, a pedagodzy doceniani i wspierani na ścieżce rozwoju. Wioski to także fundacja, która działa po to, by jak najwięcej dzieci w Polsce miało dostęp do środowiska edukacyjnego opartego na zabawie i relacjach w pięknych przestrzeniach zgodnych z wiedzą jakie środowisko jest dobre dla ich rozwoju.

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Iwona Wierzbicka
Nadia Szypilow
Marta Alicja Kacprzak
Maciej Kowalski
Izabela Jung
Andrzej i Dominika Hrycaj
Anna Muchnicka
Tomasz Szymocha
Monika Łada-Bieńskowska
Agnieszka Wyszyńska-Paluch
Sławomir Nizner

Dołącz do nas! Kup bilet