Wraz z rosnącą świadomością w coraz szerszych kręgach społeczeństwa, zmienia się oczekiwanie wobec medycyny i zmienia się sama medycyna. Paradygmat materialistyczny nieuchronnie wypierany jest przez holistyczne podejście do zdrowia.
Nowe rozumienie zdrowia i choroby na tle teorii poziomów świadomości wg Davida Hawkinsa w opracowaniu Jolanty Toporowicz, pozwala na łączenie różnych tradycyjnych metod leczenia i uzdrawiania z wiedzą psychologiczną i najnowszymi odkryciami naukowymi.
Wspólne cechy naturalnych i holistycznych metod leczenia, koncentrujące się wokół przywrócenia równowagi w organizmie i zrozumienia, znalezienia i skorygowania przyczyn objawów i chorób.
Jakiej MEDYCYNY potrzebujemy i jak się ona rozwija w otaczającym nas świecie.
Ukończyłam studia medyczne w Monachium w 1989 roku . Bezpośrednio po odbyciu stażu i zakończeniu pracy doktorskiej zajęłam się poszukiwaniem takiej formuły pracy w medycynie, która odpowiadałaby moim wyobrażeniom i oczekiwaniom, dawałaby satysfakcję i poczucie sensu wykonywanej pracy: wszystko to udało się odnaleźć w klasycznej homeopatii.
W 1992 rok przyniósł wielkie zmiany: urodziłam pierwsze z trójki moich dzieci i rozpoczęłam moją indywidualną praktykę lekarską w Bielsku-Białej.
W 1999 otrzymałam 2-letnie stypendium w prowadzonej przez doktora Jusa w Szwajcarii szkole klasycznej homeopatii SHI-Homoeopathieschule . Wyjechałam z dziećmi i Nianią na niesamowitą przygodę do Szwajcarii. W październiku 2001 roku ponownie otworzyłam praktykę lekarską w Bielsku-Białej.
Od roku 2002 pojawił się nowy ciekawy obszar w moim życiu zawodowym: szkolenia w zakresie psychoterapii w Polskim Instytucie Eriksonowskim. W latach 2006-2008 odbyłam dwuletnie szkolenie z systemowej terapii rodzinnej prowadzone doktor Ilse Kutschere w Niemczech, oraz uczestniczyłam w różnych warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez cenioną i znaną w Polsce terapeutkę Marie Senftleben-Gutrich www.senftleben.pl. Od 2012 do 2020 roku regularnie uczestniczyłam w wyjazdowych warsztatach Sesshin Zen prowadzonych przez Aleksandra Poraj-Żakieja a od 2016 zafascynowałam się stylem pracy Jolanty Toporowicz i do dzisiaj uczestniczę w jej warsztatach.
Mam dorosłe dzieci: dwie córki Magdalenę i Kamilę i najstarszego syna Ryszarda, oraz wnuczkę Zofię. Lubię sport i taniec. Moje ulubione to narty, żagle, joga, salsa kubańska, jazz i bębny. Moja rottwilerka towarzyszy mi na prawie wszystkich wyjazdach i uczestniczy również w międzynarodowych prostach.
Od roku 2015 zaangażowałam się działalność społeczną na rzecz prawa wolności wyboru w medycynie, czyli przeciwko przymusowi szczepień. Od 2020 roku jestem wice prezesem Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.
http://www.homeopatia-klasyczna.pl/
Jadwiga Josko-Ochajska
prof. Dr hab.. Szymon P. Malinowski
Ciro Guerra
Cristiano Martins Biodanza
Jan Szczypiński
Michał Kiciński
Nitya Patrycja Pruchnik
Yaacov Darling Khan
Prof. dr hab.. Bożena Muszyńska
Katarzyna Dańska
Zosia i Dawid Rzepaccy