Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Wiktor Badowski

Temat: Kambo – szczepionka z żaby, która oczyszcza ciało i duszę

O wykładzie:

Kambo to substancja wykorzystywana w lecznictwie Indian z Amazonii. Jest to niezwykle silnie toksyczna wydzielina z zielonej żaby drzewnej o nazwie Phyllomedusa Bicolor.

Kambo jest rodzajem uzdrawiającego rytuału, który wg tradycyjnych wierzeń, ma pomagać w pozbywaniu się chorób, wzmacniać organizm. Jest także praktyką duchową.

W trakcie wykładu przedstawię historię Kambo, metody jego wykorzystania przez plemiona Amazonii, właściwości, ograniczenia oraz zagrożenia związane ze stosowaniem tej wydzieliny, a także sposób odkrycia jej przez cywilizowanego człowieka. Szczególny nacisk kładę na mosty, czyli kwestie łączące naukę oraz duchowość, które w przypadku praktyki Kambo są wyjątkowo mocno zauważalne i mogą stanowić podstawę do uzupełnienia wiedzy naukowej o kwestie subtelnej duchowości.

O prelegencie:

Jestem terapeutą holistycznym, łączącym skuteczne, nowoczesne nurty dbania o szeroko pojęty dobrobyt z technikami pierwotnymi. Z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zarówno modalności współczesnej psychologii, takie jak terapia Systemu Wewnętrznej Rodziny, z praktykami plemiennymi, nie tylko szamańskimi. Specjalizuję się w alternatywnych metodach dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne, w szczególności za pomocą wydzieliny Kambo, ale także roślin, grzybów oraz leków.

Praktykę Kambo poznałem na początku 2011 roku i od razu rozpocząłem intensywne poznawanie jej niuansów, a także dodawanie kolejnych elementów na bazie wiedzy naukowej. Od 2016 roku przewodzę największej w Polsce społeczności praktyków Kambo, organizując regularne szkolenia, wykłady oraz spotkania, w trakcie których przedstawiam Kambo w sposób racjonalny, bez lukrowania, łącząc wiedzę plemienną z doniesieniami współczesnej medycyny.

 

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Jadwiga Josko-Ochajska
prof. Dr hab.. Szymon P. Malinowski
Ciro Guerra
Cristiano Martins Biodanza
Jan Szczypiński
Michał Kiciński
Nitya Patrycja Pruchnik
Yaacov Darling Khan
Prof. dr hab.. Bożena Muszyńska
Katarzyna Dańska
Zosia i Dawid Rzepaccy

Dołącz do nas! Kup bilet