Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Ben Lazar

Temat: Dieta dla klimatu i strategie suwerenności żywnościowej//weganizm i permakultura

Wykład “Dieta dla klimatu i strategie suwerenności żywnościowej”

Rolnictwo przemysłowe i stojące za nim modele dystrybucji żywności niosą ze sobą ogromne koszty klimatyczne… Czy możemy coś z tym zrobić? Czy nasza dieta jest w stanie ocalić świat? Na wykładzie przedstawione będą strategie poprawy sytuacji, które równocześnie zapewniają dostęp do zdrowego i ekologicznego jedzenia, podnosząc zarazem jakość towarzyszącego życia społecznego, czyli: rzecz będzie o ekologicznym rolnictwie wspieranym społecznie, miejskich kooperatywach spożywczych, ogrodach społecznościowych i permakulturowej etyce dzielenia się dobrami.

Wykład “Weganizm i permakultura”

U podstaw weganizmu leżą zasady etyczne zorientowane na ochronę środowiska i dobrostan zwierząt. Jednak ta zacna postawa życiowa rodzi często sprzeciw, co ciekawe, również po stronie osób zorientowanych ekologicznie, na przykład niektórych adeptów permakultury, którzy zasadnie dowodzą, że zdrowy ekosystem domaga się obecności zwierząt… Więc może weganie powinni bronić permakulturowej hodowli? Zabijania??? Na wykładzie przyjrzymy się pobudkom jednych i drugich (wegan i permakulturystów:) sięgając również do historii idei, a jest dokąd, gdyż początki tego sporu można wskazać u samych źródeł naszej kultury.

O prelegencie:

Ben Lazar – nauczyciel i promotor permakultury, opiekun Ogrodu Gai na Podlesiu, filozof zorientowany w nurtach głębokiej ekologii, wydawca Permakultura.Edu.Pl oraz animator ruchu suwerenności żywnościowej.

https://permakultura.edu.pl/

 

Dołącz do nas! Kup bilet