Sprzedaż biletów kończy się za

Didi Ananda Dayashiila

Temat: NeoHumanizm - "nowa wizja" zmiany społecznej

„Wewnętrzny ruch psychiczny człowieka jest całkowicie rytmiczny. Część tego, co dzieje się w świecie zewnętrznym, jest dostosowywana do wewnętrznego rytmu psychicznego. Kiedy występuje niedopasowanie między zewnętrznym rytmem fizycznym a wewnętrznym rytmem psychicznym, odczuwamy cierpienie. Jeśli nasze zewnętrzne doświadczenia i wewnętrzny rytm są ze sobą w harmonii, życie wydaje się nam przyjemne, umysł może pozostać skoncentrowany, możemy uzyskać dostęp do naszej kreatywności, naszych bardziej delikatnych i subtelnych cech. Jednak współczesne zachodnie społeczeństwo materialistyczne jest szybkie, pozbawione moralności i równowagi.”

O wykładzie:

Neohumanizm to „nowa” wizja dla ludzkości, mająca na celu przyniesienie zmian w społeczeństwie, stworzenie moralnego, postępowego, holistycznego i duchowego społeczeństwa. Wyjaśnia, dlaczego społeczeństwo i świat stoją w obliczu kryzysów na wszystkich poziomach. Nastąpił znaczny postęp intelektualny i technologiczny, jednakże te osiągnięcia nie zostały odpowiednio dostosowane do wewnętrznej sfery ludzkości. Neohumanizm dostarcza rozwiązań i kierunku, na który powinna skoncentrować się cała ludzkość, aby wprowadzić zmiany w globalnym sposobie myślenia.

Pierwszą rzeczą jest system edukacji oparty na zasadach moralnych i duchowych. Druga to nauka właściwej drogi rozwoju psychicznego dla dorosłych poprzez medytację i duchowy styl życia. Celem organizacji Ananda Marga jest promowanie i ustanowienie struktury społecznej opartej na uniwersalizmie.

W wykładzie zostanie przedstawiona i prześledzona ewolucyjna droga człowieka do współczesnego społeczeństwa. Niestety, w dzisiejszych czasach zbiorowa świadomość społeczeństwa doświadcza psychicznej sztywności z powodu skupienia umysłu na gromadzeniu dóbr materialnych i przyjemnościach. Gdy umysł skupia się tylko na materii, nie ma możliwości rozwoju psychicznego, co prowadzi do stanu zagubienia i braku ulgi od okrucieństwa brutalnego świata materialnego. Kryzys dzisiejszych czasów to kryzys wartości. Społeczeństwo potrzebuje holistycznych wartości, które jednoczą wszystkich ludzi. Ludzkość potrzebuje przewodnictwa, aby przesunąć się do duchowo postępowej ery.

Medytacja usuwa defektywny sposób myślenia, jest to oczyszczenie psychiczne, które pozwala jednostce doświadczyć głębokiego spokoju. To umożliwia intelektowi stanie się bardziej subtelny, bardziej intuicyjny. Duchowość kultywuje oddanie dla najwyższej świadomości. Oddanie utrzymuje nasz duchowy cel żywy w każdej chwili, gdy wchodzimy w interakcję z różnymi wyrazami świadomości w naszym codziennym życiu. Dla istot ludzkich istnieją dwie rzeczywistości: wewnętrzna i zewnętrzna. To tylko poprzez medytację żyjące istoty mogą doświadczyć nieskończonej świadomości, która przepływa przez cały wszechświat, aby uświadomić sobie swoje połączenie ze wszystkimi i zjednoczyć się w wiecznym błogosławieństwie. Kiedy już ustanowi się, że celem życia jest ruch od surowego do subtelniejszego, wtedy życie staje się pełne znaczenia, bardziej urokliwe, bardziej interesujące, ponieważ wymaga stałego dążenia do identyfikacji z tą kosmiczną siłą.

Neohumanizm ma trzy etapy. Pierwszy etap neohumanizmu to duchowość jako praktyka, indywidualne wykonywanie praktyk jogi, aby regulować ciało oraz praktykowanie wewnętrznej medytacji, aby wycofać umysł ze świata, z ciała i skierować go w jedno miejsce. W tym punkcie można połączyć się z najwyższym źródłem wszechświata, nieskończoną świadomością. Drugi etap to duchowość jako istota neohumanizmu, jednoczenie się z innymi, co tworzy siłę kolektywną. Kolektywny ruch tworzy nową falę myśli w kolektywnym umyśle społeczeństwa. Wtedy globalny proces myślowy ludzkości zmieni i wzmocni kolektywny duch ludzkości. Poprowadzi naszą energię, nasz intelekt wspólnie do wyższego ideału, aby właściwie wykorzystać ten potencjał.

Filozofie, rozwój naukowy i wyraz artystyczny powinny prowadzić ludzkość do celu realizacji duchowej. Neohumanizm jest holistycznym podejściem do zmian społecznych. Im więcej ludzi transformuje swoje umysły poprzez medytację, uświadamiając sobie wzajemne powiązania wszystkich rzeczy, tym bardziej umysł zbiorowy stanie się nasycony sentymentem Neohumanizmu. Miłość obudzi serce ludzkości i stworzy współczujące społeczeństwo ludzkie. Trzeci etap to duchowość jako misja uniwersalnego dobra, aby dokonywać wielkich czynów dla dobra fizycznego, psychicznego i duchowego wszystkich.

Neohumanizm uwolni ludzi od kompleksów niższości i zainspiruje ich do pokonywania problemów fizycznych, psychicznych i społecznych dzisiejszego społeczeństwa. Czas na zmiany, aby ludzie zrozumieli, że są częścią uniwersalnej rodziny. Podsumowując: Neohumanizm stawia na wyzwoleniu ludzkiego intelektu na dwa sposoby:

1. Poprzez kultywowanie oddania, które jest naszym najcenniejszym skarbem ludzkim, aby utrzymać nasz duchowy cel na żywo w codziennym życiu, podczas wykonywania wszystkich naszych ziemskich działań.

2. Ustanowienie struktury społecznej opartej na uniwersalizmie. Współczujące społeczeństwo oparte na zasadach społecznej równości.

O prelegentce:

Didi Ananda Dayashiila jest misjonarką jogiczną dla organizacji Ananda Marga. Ananda Marga jest ruchem społecznym dążącym do samorealizacji poprzez medytację i służbę dla ludzkości. Ananda Marga ma jednoczący i wszechstronny podejście do zmian społecznych. Założyciel organizacji Ananda Marga, Shrii Shrii Anandamurti (znany także jako P.R. Sarkar), przedstawił filozoficzną teorię zwaną Neohumanizmem, która definiuje ludzkość w sposób uniwersalny.

Didi Ananda Dayashiila ukończyła szkołę średnią w Methodist Ladies College w Melbourne w Australii. Następnie ukończyła studia pielęgniarskie na Uniwersytecie Latrobe (1987). Przez pięć lat pracowała jako wolontariuszka w Australii, promując edukację neohumanistyczną, zdrowe praktyki i styl życia jogiczny. W latach 1993-1995 Didi szkoliła się na misjonarkę jogiczną, a egzaminy końcowe odbyły się w siedzibie Ananda Marga w Indiach. Następnie Didi Ananda Dayashiila koordynowała projekty edukacji neohumanistycznej w Holandii, Anglii i Szwecji. Ostatnio pracowała we Włoszech (2013-2020), gdzie była odpowiedzialna za duchowy styl życia i szkolenia z zakresu zdrowia w centrach Ananda Marga w większości dużych miast we Włoszech. W Umbrii we Włoszech Didi założyła ośrodek odnowy biologicznej dla kobiet. Od lipca 2020 roku Didi Ananda Dayashiila pracuje w Espoo, Finlandia, gdzie promuje edukację neohumanistyczną, zdrowe praktyki i styl jogiczny.

http://www.anandamarga.org

http://www.anandamarga.net

http://www.anandamargawpolsce.org

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Jarosław Arkadiusz Kordys – Festiwal Wibracje – Między więzieniem a enteogenami 
Bruna Bortolato & Mose – Festiwal Wibracje – Yoga with live DJ set
Anna Sierpowska – Festiwal Wibracje – Movement Medicine
Dr hab. med Paweł Holas, prof. UW – Festiwal Wibracje – Wykłady
Shai Orr – Festiwal Wibracje – świadome rodzicielstwo
Piotr Łysoniewski – Festiwal Wibracje – medycyna chińska
Hania Darmas – Festiwal Wibracje – Warsztat tatryczno-ruchowy
Prem Santoshi – Festiwal Wibracje – Tantra warsztaty
Katarzyna Mikulska – Festiwal Wibracje – Rola przypraw w kuchni
Dr Dorota Ackermann-Szulgit – Festiwal Wibracje – Aromaterapia

Dołącz do nas! Kup bilet