Sprzedaż biletów kończy się za

Anna Sierpowska

Temat: Powrót do Domu – Ceremonia Otwarcia Festiwalu Wibracje//Shake It Off – otwarta droga dla odważnych

Ceremonia łączy nas z naszą społecznością, zapraszając ludzi do dzielenia się doświadczeniem. Pomaga nam rozpoznać i celebrować zmiany, a także daje nam miejsce do odczuwania naszych uczuć. Przywołujemy tradycję rdzennych społeczności spotykania się i celebrowania połączenia wnosząc ucieleśnioną jakość marzenia w czasie gdy jak nigdy wcześniej za naszego życia mamy poczucie że to czas budować Nową Ziemię.

Ceremonia otwarcia

W tym roku w Ceremonii Otwarcia Festiwalu Wibracje zwracamy się w kierunku społeczności.

Głosy mówią: „czas się połączyć, a intencją naszą jest Życie”.

Bez względu na powód, ceremonia jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, aby pomóc nam poczuć, że jesteśmy częścią czegoś znaczącego. Ceremonia łączy nas z naszą społecznością, zapraszając ludzi do dzielenia się doświadczeniem. Pomaga nam rozpoznać i celebrować zmiany, a także daje nam miejsce do odczuwania naszych uczuć. Przywołujemy tradycję rdzennych społeczności spotykania się i celebrowania połączenia wnosząc ucieleśnioną jakość marzenia w czasie gdy jak nigdy wcześniej za naszego życia mamy poczucie że to czas budować Nową Ziemię.

Zapraszamy wsparcie Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia. Dziękujemy Przodkom że są, że przeszli wiele dróg, teraz nasza kolej. Podziękujemy, otworzymy i uświęcimy przestrzeń bezpiecznej pracy i transformacji dla wydarzenia jakie wspólnie otwieramy.

Ta Ceremonia odpala magię unikalnego momentu. Tylko od Ciebie zależy jaką dasz temu wartość. W ubiegłym roku tańczyliśmy z Feniksem, przewodnikiem po czasie rozpadu. Wielu z nas doświadczyło czasu rozpadu. Wielu z nas go wciąż przeżywa, jako społeczność głęboko uczestniczymy w tym co życie i świat stawia przed nami. W Ceremonii ten moment jest alchemicznym kotłem, w którym medycyna życia jaką niesiemy nabiera swojej mocy.

W tym roku otwierając Festiwal Wibracje zwracamy się w kierunku całej społeczności, wzywamy siłę wspólnoty, połączeń między ludźmi, zwierzętami, drzewami i wszelkimi istotami tej Ziemi.

Teraz jesteśmy wezwani do tego brać odpowiedzialność za siebie i obraz świata jaki współtworzymy. Nie musimy się lubić, jesteśmy tu żeby się kochać i odnajdywać momenty ucieleśnionej obecności i jasności że społeczności jakie tworzymy są Domem do którego potrzebujemy wrócić, by poczuć się Tu i Teraz. Na miejscu. Kompletni.

My zapraszamy do doświadczenia.
Jest dla Ciebie miejsce.

Nauczyciele uczą nas, że Ceremonia rozpoczyna się w nas jeszcze przed tym, zanim sama się rozpocznie. Nasze ciało, to fizyczne, ale i emocje, duch  przygotowują się do spotkania z nieznanym. Jest przestrzenią w której możesz połączyć się ze swoją intencją. Potem Ceremonia żyje, integrując doświadczenie z tańca  w Twojej codzienności.

Medycyna Ceremonii pracuje w nas nadal, gdy wchodzimy w realne życie po niej. Bądźmy otwarci na znaki i przewodnictwa, które połączą nas z Ceremonią.

„Tańczący wojownik ma w sobie głęboką akceptację rzeczy takimi, jakie są i głębokie wewnętrzne zadowolenie. Z tej akceptacji i zadowolenia wyrasta ogromna pasja życia w zgodzie z tym, co jest prawdziwe dla niego. To sprawia, że Tańczący Wojownik jest bardzo efektywny w swoich wyborach, działaniach, w kreatywności, w sposobie w jaki widzi, że życie jest tańcem.”Ya’Acov Darling Khan

Słyszymy, że Życie potrzebuje Nas – żyjących, czujących, wrażliwych, zdrowych i połączonych z Mocą Ducha Tańczących Wojowników, połączonych ze swoją intencją, świadomych tego co w nich, dbających o Życie wokół.

Będziemy świadkować sobie. Ja to Ty a Ty to Ja.

Powrót do Domu.

Ania poprowadzi także warsztat

„Shake It Off –  otwarta droga dla odważnych”

Naturalne wibracje w ciele pozwalają w życiu doświadczać pełni żywotności i witalności na poziomie ciała. Wibracja w ciele wynika z wewnętrznego ożywienia, które pod postacią ruchu wydostaje się na zewnątrz. To wszystko, co wibruje w nas, ma charakter bardzo fizyczny.

Stań się praktykiem swojego drżenia. Niech będzie to jak potencjalna przestrzeń spotkania tajemnicy, znalezienia odpowiedzi, doświadczenia powrotu do domu. Pozwalaj sobie na drżenie, na wewnętrzne drżenie i jego zewnętrzną ekspresję. Zapraszaj je do swego ciała. Pozwól również innym drżeć. Oswajaj się z tym, co w naszej kulturze uznano za co najmniej dziwaczne, jeśli nie szalone, a co jest naturalną funkcją ciała i dbania o poziom regulacji napięć w ciele.

Poszukujemy sposobów na radzenie sobie z narastającym wokół napięciem. Zwracamy się do medycyny, której efekty to nie tylko regulacja napięć, ale również dostęp do ożywienia, do świadomości, doświadczania czucia, dostęp do czucia emocji.

Zatem wibrujmy!

W trakcie 1,5 h zajęć w ruchu i tańcu eksperymentujemy ze stopniowym odprężaniem, oddawaniem ciężaru, świadomym zagłębianiem się w odczuwanie ciała.

Podstawą naszego spotkania będzie praktyka Movement Medicine – Przebudzenie Tancerza/ Awakening the Dancer – praktyka świadomego powrotu do ciała, do obecności – w ruchu dostosowanym do swojego stanu energetycznego.

To już najwyższy czas – Let’s shake it. Let’s shake it off. Let’s shake.

O prowadzącej:

Anna Sierpowska – Certyfikowana Nauczycielka Movement Medicine – praktyki świadomego ruchu i obecności ze Szkoły Ya’acova & Susannah Darling Khan. Facylitatorka i terapeutka pracy z ciałem w nurcie psychoterapii poprzez ciało, w Szkoleniu Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Praktyczka pracy z ciałem w oparciu o techniki powięzione, polinezyjski bodywork MA-URI, podejścia Laban Bartenieff, medytacji Mindfulness i slow joggingu. Prowadzi ceremonie transformacji poprzez ruch i dotyk, projekty muzyczne oraz jest autorką audycji w Radiospacji – Body Talks. W swojej praktyce kieruje się intencją odkrywania i wzmacniania radykalnej akceptacji i czucia pełni życia.

Z wdzięcznością i odpowiedzialnością kieruje swoją pracę do świata jako – mama, macocha i matka skrzydłowa.

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Jolanta Różycka
Małgorzata Lorenza
Maria Ela Ziemkiewicz
Magdalena Janik
Mariusz Budrowski
Zuzanna Bukowska
dr Sam Osmanagich
Karin Lesiak
Marta Pociejewska i Marcin Wojewoda
Justyna Pargiela
Baśnie Ludów Ziemi

Dołącz do nas! Kup bilet