Sprzedaż biletów kończy się za

Zuzanna Setkowicz, Anna Molenda

Temat: Mindfulness działa! Dlaczego twój mózg kocha medytować?

O warsztacie:

Czy wiesz co dzieje się z Twoim mózgiem, kiedy medytujesz?

Zapraszamy Cię na warsztat, w czasie którego dowiesz się, dlaczego mózg lubi medytować i jest Ci wdzięczny za to, że to robisz.  Jeśli jeszcze nie medytujesz może po tym warsztacie zaczniesz, a jeśli medytujesz dowiesz się, dlaczego to działa. Zaczniemy od krótkiej praktyki medytacyjnej. Praktyka będzie praktyką uważności w oparciu o program redukcji stresu opartej na uważności (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction). Następnie dowiesz się jakie zmiany zachodzą w mózgu pod wpływem medytacji. Wyjaśnimy czego możesz się spodziewać, kiedy dopiero zaczynasz praktykę oraz jakie są jej długoterminowe efekty. W czasie naszego spotkania będziemy mówić także o klinicznym zastosowaniu medytacji. A jeśli to Cię jeszcze nie przekona, wyjaśnimy, jak medytacja odmładza mózg.

A ponieważ uważność jest dla wszystkich, opowiemy także o pracy w nurcie uważności z dziećmi i młodzieżą oraz o dobroczynnych skutkach praktyk na młode mózgi. Spotkanie zakończy się praktyką, która pomoże Ci się ugruntować i doświadczyć stabilności i ześrodkowania oraz poczuć, czym jest tak naprawdę i jak działa mindfulness.

O prowadzących:

Zuzanna Setkowicz

certyfikowana nauczycielka mindfulness według programu MBSR (redukcja stresu oparta na uważności) oraz programu MBCL (życie ze współczuciem oparte na uważności), przewodnicząca Rady Polskiego Instytutu Mindfulness, wykładowczyni w Studium Nauczycielskim MBSR oraz Programie Praktyki Formalnej Mindfulness przygotowujących przyszłych nauczycieli MBSR. Cyklicznie bierze udział w odosobnieniach medytacyjnych, prowadzi grupy medytacyjne. Jako neurobiolog, pracuje naukowo na najstarszej polskiej uczelni. Matka trojga dzieci. Lubi nowe wyzwania, podróże, powieści obyczajowe, biograficzne oraz literaturę popularnonaukową. Ogląda wiele razy te same, już doskonale znane filmy. Ma kota i psa.

Anna Molenda

certyfikowana nauczycielka mindfulness według programu MBSR (redukcja stresu oparta na uważności) oraz metody Uwaga! To działa! autorstwa Eline Snel. Edukacja dzieci i młodzieży w kierunku uważności zajmuje w jej sercu szczególne miejsce. Jest opiekunką programu „Uważna Szkoła” w Polskim Instytucie Mindfulness. Z niepohamowana radością czyta, słucha, obserwuj, szkoli, uczy się i dzieli swoimi refleksjami w swoim podcaście „Babie Lato”.

Poznaj innych prelegentów Strefy Umysłu:

Wojciech Eichelberger

Karo Akabal

Grzegorz Pawłowski

Agata Woć

Rafał Nawrot Republika Szczęścia

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Evan Hatfield

Yael Deckelbaum

Gooral & Paprodziad

POLARNY

Dołącz do nas! Kup bilet