Sprzedaż biletów kończy się za

Grzegorz Pawłowski

Temat: Oddech i transformowanie lęku

O warsztatach:

1. Oddech i transformowanie lęku

Na drodze do każdej, ważnej zmiany życiowej stoi lęk. Nie pomaga udawanie, że go nie ma i bardziej lub mniej świadome wypieranie go. To pochłania dużo energii i najczęściej nie przynosi oczekiwanych efektów i satysfakcji.

Lęk operuje w nas codziennie i zwykle jest przykryty innymi emocjami, ucieczkowymi zachowaniami, zamrożeniami, dysocjacją. Jest prawdopodobnie najtrudniejszą i jednocześnie najbardziej kochającą emocją jaką mamy. Jej celem jest chronienie nas. Kiedy go czujemy, znaczy że jesteśmy żywi.

  • Jak odczarować tę niechcianą emocję?
  • Jak mieć lęk po swojej stronie?
  • Jak czerpać z niego siłę?

Zwykle nikt nie uczył nas obsługi lęku. Byliśmy natomiast zachęcani do uciekania od niego. Nie po to jednak ewolucyjnie nasz i wiele innych gatunków wykształciły go w sobie. Bez lęku wyginęlibysmy na drodze ewolucji. Wbrew romantycznym historiom, ludzie którzy przestają się bać, zaczynają mieć prawdziwe problemy.

Lęk może być cennym nauczycielem, kiedy mamy z nim dobrą relację i strasznym ciemiężycielem, kiedy od niego uciekamy. Prawdziwą moc mają ludzie, którzy mają z nim dobrą relację i korzystają z jego siły.

  • Jak zbudować karmiącą relację z lękiem?

Bardzo pomocny jest w tym naturalny integrujący oddech. Odzyskaj go. Jest on tą funkcją w nas, która zostaje tłumiona, kiedy zabiera nas lęk. On jest tym aspektem, którym możemy się wesprzeć, kiedy czujemy się odcięci od sprawczości i siły. Oddech jest naszym głównym paliwem życiowym. Ze swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. Pomaga  dotknąć istoty problemów, wyzwań i znaleźć najszybszą drogę do ich rozwiązania.

Zapraszam do czułego spotkania się ze sobą, ze swoimi marzeniami, celami, na drodze do których stoi lęk. Weź z niego moc.

Podczas warsztatu:

– poznasz nową wiedzę w temacie lęku, stresu, kryzysu i oddechu,

– rozwiniesz umiejętności rozpuszczania lęku i skutków nagromadzonego stresu w sferze fizycznej i emocjonalnej,

– poznasz 2 konkretne techniki pomocne w przechodzeniu sytuacji, kiedy zabiera Cię lęk,

– poznasz metodę CUUD Integrowanie Oddechem, która otwiera na spełnione relacje, bliskość, poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję zawodową i inne ważne dla nas obszary spełnienia życiowego.

2. Oddech i sens – emocje jako język ciała i ducha 

  • Jak podążać swoją najoptymalniejsza drogą?
  • Jak mieć stałe połączenie z poczuciem sensu w życiu?
  • Jak podejmować najlepsze decyzje z głębi brzucha?

 

Większość ludzi w rozwoju osobistym poszukuje sensu, wskazówek, kierunkowskazów. Wielu z nas szuka ich na zewnątrz siebie. Do pewnego stopnia jest to dla nas korzystne, bo niebezpieczeństwem jest uwiezienie  w bańce swojego umysłu. Z drugiej strony łatwo jest dać się uwieść inspirującym ideom. Jak wracać do esencji siebie w łatwy sposób?

 

Nie jest przypadkiem, że słowo SENS jest mocno związany z naszymi zmysłami SENSES. To poprzez ciało mamy możliwość bycia w kontakcie z prawdziwymi pragnieniami, tym kim jesteśmy i kim możemy być. Ciało jest potężną anteną do zbierania informacji, zarówno ze świata zewnętrznego jak i wewnętrznego. Ciało poprzez czucie „widzi” wiele razy więcej niż oczy i uszy. Jako ludzie wypracowaliśmy ewolucyjnie całą przestrzeń komunikacji ciała z umysłem. Czy świadomie z niej korzystasz?

 

Do dobrego kontaktu wykształciliśmy przestrzeń uczuciowo – emocjonalną. Niestety sferę tę poprzez kulturę, wychowanie i edukację mamy najbardziej stłumioną ze wszystkich przestrzeni poprzez które żyjemy. Emocje to nie tylko intensywne doznania z dużymi amplitudami. To też cała gama subtelnych klimatów emocjonalnych, nastrojów. Tłumienie uczuć i emocji na poziomie fizycznym przejawia się poprzez spłycanie i wstrzymywanie oddechu. Robimy to po to, by się znieczulać. I rzeczywiście dzięki temu mniej czujemy. Ale za to odcinamy się od kontaktu z wewnętrznym prowadzeniem. Cena jest bardzo duża, bo z tego powodu sporo ludzi doświadcza apatii, depresji, zagubienia i wypalenia.

 

  • Jak odzyskać to wartościowe czucie i żyć pełniej?
  • Jak odzyskać swój pełny oddech nie stosując na sobie subtelnej przemocy?
  • Jak podejmować najlepsze decyzje i łatwo przechodzić życiowe zakręty?

 

O tym na warsztacie na który Cię zapraszam.

 

Naturalny oddech integrujący ma ogromną moc, ma swoją mądrość i inteligencję. Inspiracja (inspire), natchnienie (tchnienie) nieprzypadkowo powstały ze słowa oddech. Wskazują kierunek, którym warto podążyć. Dobrze, kiedy umiemy korzystać z oddechu jako wewnętrznego przewodnika. Wtedy nasz umysł jest najjaśniejszy i najbardziej kreatywny, z dostępem do pełni zasobów.

Zapraszam na wspólną podróż pod przewodnictwem oddechu.

 O prelegencie:

Trener oddechu, coach ICC, wykładowca w WSB i w Collegium Civitas, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, twórca środowiska pracy z oddechem, autor 3 książek: „Oddech”, „Oddech w związkach”, „Life coaching w nurcie serca”, z wykształcenia fizyk. Od 28 lat koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego i nauki.

W swej pracy kładę nacisk na głębokie spotkania ze sobą i działanie. Tworzę jedyne w swoim rodzaju programy szkoleniowe i unikalne narzędzia. Poprowadziłem kilkanaście tysięcy sesji indywidualnych i setki warsztatów. Esencjonalnie związany jestem z szeroką formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia coachingowego.

Moją pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty, rozciąganie się we wszelkich możliwych kierunkach. Cenię sobie czas, który spędzam z żoną, córką i przyjaciółmi. Sporo podróżuję. Kocham taniec i cielesność. Lubię być  przyrodzie, robić coś po raz pierwszy i być obecnym w tym, co robię. Dbam o równowagę życiową, choć z ciekawością witam chaos jako twórczy stan niosący świeże i nowe.

Więcej dowiesz się na stronie: www.grzegorzpawlowski.com oraz www.coachingoddechem.pl

Poznaj innych prelegentów Strefy Umysłu i Psychologii:

Anna Sierpowska i Witold Dąbrowski

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Yael Deckelbaum

Laboratorium Pieśni

Yemanjo

Zobacz Aftermovie z Wibracji 2023

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet