Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Konrad Kuśnierzewski

Temat: Uwolnij Męską Energię // Uwolnij Oddech

Podczas Festiwal poprowadzi dwa warsztaty: Uwolnij Męską Energię oraz Pełnia Oddechu, Pełnia Życia

Warsztat “Uwolnij Męską Energię”

Nam, mężczyznom, często trudno poczuć swoją energię, trudno się z nią skontaktować i do niej sięgnąć. I nic dziwnego. Od dzieciństwa nieustannie słyszymy, że musimy się uspokoić i nad sobą zapanować. Nie biegać, nie hałasować, nie wygłupiać się. Nie bić się, nie przepychać, nie walczyć. Mamy być mili, grzeczni i kulturalni. W ten sposób dorastamy w przekonaniu, że przepełniająca nas energia jest niewłaściwa, zła, że coś z nami nie tak. Że trzeba ją zalać betonem, zamrozić, zacisnąć w utrwalonym napięciu mięśniowym.

Tymczasem ta nasza energia życiowa, nasza pierwotna witalność, nasza męska dzikość to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. To dzięki niej możemy budować i tworzyć, dzięki niej możemy sięgać i zdobywać, dzięki niej możemy wyznaczać i chronić swoje terytorium. Dzięki tej mocy możemy penetrować świat, odkrywać swoją pasję i realizować swoją życiową misję. I z tego miejsca, ze swojego pełnego energii rdzenia, możemy prawdziwie i szczerze otwierać się na innych ludzi i zaoferować im swoje najlepsze dary.

W czasie warsztatu będziemy eksplorować tę energię w sobie. Będziemy odkrywać miejsca w ciele, w których ją uwięziliśmy, i poprzez pracę z ciałem, ruchem i oddechem będziemy ją stopniowo uwalniać. Będziemy pozwalać sobie na odkrywanie, wyrażanie i uwalnianie trudnych emocji. I będziemy otwierać się na radosny, pełen mocy i energii przepływ życia. A to wszystko we wspierającym męskim gronie.

Warsztat “Uwolnij Oddech”

Oddech wpływa na naszą energię życiową. Im swobodniej oddychamy, tym łatwiej energia w nas przepływa. Więcej w nas emocji, pasji życia i chęci działania. Więcej odczuwamy, bardziej się angażujemy, pełniej żyjemy. Mamy łatwiejszy i swobodniejszy kontakt z samym sobą i z innymi ludźmi. Chce nam się czerpać z życia pełnymi garściami.

Czasem jednak, na skutek różnych doświadczeń życiowych, zaczynamy tę energię przyduszać. Odcinamy się od siebie i swoich trudnych przeżyć. Przyczajamy się, tłumimy, chowamy. Usztywniamy się i napinamy, a nasza energia życiowa ulega stłumieniu. Mamy coraz mniej pasji, coraz mniej iskry w oku, coraz mniej nam zależy. Pogrążamy się w niemrawości i marazmie.

W czasie warsztatu będziemy odwracać ten schemat. Doświadczymy łagodnego zanurzenia w odczuwaniu swojego oddechu, ciała i uczuć. Dotkniemy swoich napięć oddechowych i pozwolimy im się rozluźnić.

Będziemy stopniowo otwierać, poszerzać i uwalniać przepływ emocji. Wejdziemy z sobą w kontakt i pozwolimy naszej energii jeszcze swobodniej krążyć. Tak aby zakończyć warsztat z radosnym blaskiem w oczach i ciepłem wzruszenia w sercu.

O prelegencie:

Mężczyzna. Ojciec dwóch dorastających synów. Inżynier, humanista i artysta. Przez wiele lat pracował w międzynarodowych korporacjach jako ekspert telekomunikacji i szkoleniowiec.

Od zawsze bada motywy ludzkich zachowań. Zgłębia zagadnienia psychiki, emocjonalności i ludzkiego wnętrza. Szuka, co nas ogranicza, blokuje i powstrzymuje od życia pełną piersią, poszukując klucza do tego, co moglibyśmy nazwać spełnionym życiem.

Na tej drodze przez wiele lat eksplorował różne ścieżki rozwoju – chrześcijańską, szamańską, hawajską, tantryczną. Od 5 lat aktywnie realizuje ich twórcze połączenie w świadomej pracy z energią, ciałem oddechem – subtelnej, a jednocześnie potężnej metodzie, pozwalającej dokonać prawdziwej wewnętrznej transformacji.

Trener rozwoju osobistego. Certyfikowany trener i praktyk Oddechu Transmodalnego w ramach Instytutu Oddechu. Prowadzi warsztaty oddechowo-rozwojowe w różnych miejscach Polski. Współprowadzi obozy rozwojowe dla Ojców i Synów. Współtworzy przestrzenie spotkań i rozwoju dla mężczyzn.

konradkusnierzewski.pl

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Marcin Petrus
Iwona Olszowska
Piotr Matejuk
Tao Move
Paweł Byczuk
Nadia Szypiłow
Michał Pyziak i Andrzej Rubaj
Klaudia Krystecka
Kuba Babicki
Jarosław Jamróz

Dołącz do nas! Kup bilet