Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Kuba Babicki

Temat: Substancje psychodeliczne jako akceleratory praktyk duchowych // Naturalne substancje przeciwwirusowe

Podczas Festiwalu poprowadzi dwa wykłady:

“Substancje psychodeliczne jako akceleratory praktyk duchowych i leki przeciwdepresyjne” oraz “Naturalne substancje przeciwwirusowe i wirusostatyczne w przyrodzie”

 

O wykładach:

1: “Substancje psychodeliczne jako akceleratory praktyk duchowych i leki przeciwdepresyjne”

Istnieją obiecujące badania naukowe dotyczące używania substancji psychodelicznych jako wsparcia i wzmacniacza dla różnych praktyk kontemplacyjnych np. medytacji i pracy z ciałem. W wykładzie przejrzymy najważniejsze prace z tego zakresu i zobaczymy co z nich wynika i w jaki sposób substancje te zwane potocznie psychodelikami lub enteogenami, mogą przyczynić się do pogłębienia stanów medytacyjnych, ćwiczeń jogicznych, stanów rozpuszczania struktur osobowych oraz dostrzegania magii w życiu codziennym.

Przyjrzymy się również w jaki sposób owe substancje działają w depresji, czyli stanie chorobowym, który w uproszczeniu blokuje dostrzeganie magii i kolorów w osobistym życiu jednostki.

Są przełomowe publikacje, które wskazują, że odpowiednio ukierunkowane i nadzorowane sesje terapeutyczne z użyciem psychodelików/enteogenów mogą okazać się rewolucją w psychiatrii klinicznej oraz umożliwić pacjentom bardzo głęboką auto-terapię.

2: “Naturalne substancje przeciwwirusowe i wirusostatyczne w przyrodzie”

Pandemia Covid-19 wywróciła nasze życia do góry nogami. Jest to czas kiedy na nowo rewidujemy dotychczas zgromadzoną wiedzę naukową na temat substancji przeciwwirusowych. Od przeszło 12 lat poszukuje związków przeciwwirusowych w biosferze oraz bazach danych. Tworzę prototypy leków o takim charakterze i bardzo interesuje się epidemiologią oraz trajektorią migracji wirusowych. Do tej pory szczególnie interesowały mnie wirusy grypy, herpes i koronawirusy.

W wykładzie omówimy w jaki sposób praktycznie wykorzystać substancje przeciwwirusowe i wirusostatyczne w dobie pandemii, czyli czasie, kiedy nierzadko jesteśmy niestety zdani tylko na siebie lub na niewydolny system ochrony zdrowia.

Pokażę przykłady takich związków i w jaki sposób można je zastosować. Podzielę się moim doświadczeniem, które zdobyłem na tym polu przez wszystkie lata moich poszukiwań i eksperymentów.

O prelegencie:

Zajmuje się zielarstwem i fitofarmakologią. Prowadzi fitofarmakologiczne bazy danych. Interesuje go rozkład substancji czynnych w biosferze i sposób w jaki możemy je wykorzystać w medycynie. Zajmuje się również statystyką medyczną.

Obszar jego szczególnych zainteresowań obejmuje substancje psychoaktywne i ich wpływ na funkcje kognitywne człowieka, a także ich potencjał do zastosowania w leczeniu depresji i lęku przed śmiercią, medyczne właściwości pospolitych roślin Polski niżowej oraz flory deszczowych lasów Amazonii, a także naturalne związki o działaniu przeciwwirusowym.

botanicscience.blogspot.com

farmakognozja.blogspot.com

jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra

kuba babicki enteogeny wykład

Dołącz do nas! Kup bilet