Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Klaudia Krystecka

Temat: Samopomoc psychologiczna - zarządzanie strachem i lękiem

“Życie jest trudne” – na co dzień zmagamy się z wieloma wyzwaniami, problemami i presją. Jednak proces napotkania problemów i ich rozwiązywanie nadaje naszemu życiu sens. Dzięki trudnościom życiowym możemy rozwijać się mentalnie i duchowo. Długotrwałe cierpienie wynikające z przeżywanych przez nas problemów może prowadzić do złego samopoczucia, chorób psychicznych, działań destrukcyjnych, jak również pogorszenia się zdrowia fizycznego.

O wykładzie:

W związku z tym, bardzo ważne jest poznanie zarówno naszych wrodzonych mechanizmów jak i narzędzi psychologicznych, które wspierają nas w rozwiązywaniu problemów. Najważniejszymi narzędziami oraz mechanizmami, które omówię podczas wykładu, będą: dyscyplina, odraczanie gratyfikacji, modelowanie zachowania, przeramowanie, odpowiedzialność, otwartość na krytykę, uelastycznianie reakcji.

Posiadając odpowiednie narzędzia i zasoby psychologiczne, z większą skutecznością i zadowoleniem jesteśmy w stanie stawić czoła codziennym wyzwaniom.

“Przy pewnej dozie dyscypliny potrafimy rozwiązać część problemów, przy totalnej dyscyplinie potrafimy rozwiązać je wszystkie.” – M. Scott Peck

O prelegentce:

Klaudia Krystecka jest neuropsycholożką, doktorantką Warszawskiej Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i BioMedycznych oraz absolwentką Uniwersytetu SWPS na wydziale Psychologii. Jako neuropsycholożka bada funkcjonowanie ludzkiego mózgu, biorąc udział w wielu projektach badawczych. Ważna jest dla niej popularyzacja nauki i sprawianie, aby wiedza psychologiczna była ogólnodostępna. Jest człowiekiem wielu pasji takich jak neurokognitywistyka, inteligencja emocjonalna, fitoterapia, zdrowy tryb życia, leśne wędrówki oraz gry planszowe.

Zobacz, co dobrego w naszej Czytelni:

Jak oswoić smoka: dlaczego warto czuć?

festiwal wibracje 2021

 

Dołącz do nas! Kup bilet