Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Nadia Szypiłow

Temat: Przyjemność w ruchu i połączenie ze sobą. Ciałonautyka

O warsztacie na Festiwalu:

Ciałonautyka to praktyki somatyczne, eksplorujące ciało za pomocą ruchu, oddechu, dotyku, głosu. Ciałonautyka sprowadza do cielesnego tu i teraz, pomaga odnaleźć połączenia ze sobą, uruchomić swoją naturalną ciekawość i kreatywności w ruchu.

Podczas warsztatów będziemy korzystać z narzędzi somatyki, improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji, medytacji dynamicznej, tańca intuicyjnego, automasażu i bodyworków.

Warsztaty są ukierunkowane na odnajdywanie przyjemności w ruchu, co pozwoli uczestnikom odnaleźć własne ścieżki do przyjemnej aktywności fizycznej i ruchowej autoekspresji. Będziemy eksplorować możliwości własnego ciała z szacunkiem do jego ograniczeń. Praktyki somaczne skutecznie pomagają obniżyć poziom stresu – świadomy ruch i dotyk obniża poziom kortyzolu, zwiększa poziom endorfin oraz serotoniny i oksytocyny.

Ciałonautyka pozwala:

☑ nawiązać przyjazną relację z własnym ciałem;

☑ poszerzyć świadomość ciała, jego granic i możliwości;

☑ uruchomić potencjał twórczy w zgodzie z możliwościami własnego ciała;

☑ poprawić kondycję fizyczną, odnaleźć przyjemność w ruchu i wysiłku fizycznym;

☑ poczuć wspólnotę i radość współkreacji.

 

ciałonautyka

Jest to praktyka nie wymagająca wcześniejszego przygotowania, a jednocześnie każdy odnajdzie w niej coś dla siebie – ruch, relaks, bycie ze sobą, wspólnotę, zabawę.

O prelegentce:

Nadia Szypiłow (Ciao, Cialo!) –performerka, ciałonautka, bodyworkerka. Zafascynowana somatyką, eksploruję poszerzanie świadomości poprzez ruch i dotyk, zbiera te praktyki pod hasłem CIAŁONAUTYKA. W swojej pracy czerpie inspiracje z somatyki, improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji, praktyk Wschodu. Praktykuje masaż tajski i klasyczny, zgłębia różne tradycje masażowe, wprowadzając świadomy dotyk do zajęć ruchowych.

Nadia jest współzałożycielką kolektywu performatywnego SzurSure, działającego w obszarze improwizacji ruchowej, a w szczególności site-specific performance w przestrzeni publicznej. Jako performerka zajmuje się teatrem społecznym w składzie Laboratorium Teatralno-Społecznego i w Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru.

www.ciao-cialo.pl

 

festiwal wibracje 2021

Dołącz do nas! Kup bilet