Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Tao Move

Temat: Warsztaty Tai Chi i Qi Gong

O warsztacie Tai Chi:

Jest wiele możliwości, aby opowiedzieć czym jest Tai Chi. Najczęściej kojarzone jest ze sztuką walki, jako takie zwie się wtedy Tai Chi Quan. Samo Tai Chi jest niczym więcej niż konceptem filozoficznym, oznaczającym ruch w harmonii i jedności przeciwieństw YIN i YANG. Tylko i aż tyle, ponieważ zasadę tę można odnaleźć dosłownie wszędzie. Obecnie dla wielu metody treningowe o nią oparte są sposobem na pogodzenie ciała i umysłu, rozluźnienie i odpuszczenie, odnalezienie balansu i harmonii ze światem, a nawet filozofią życia.

W warsztacie doświadczysz pracy ze zmianą Yin Yang i ruchu zgodnego z naturą, na który patrzy się równie przyjemnie, jak na drzewa kołysane wiatrem lub fale dobijające do brzegu.

Ruchu o charakterystycznej dla Tai Chi ekspresji, która przejawia się, kiedy doświadczasz medytacji w ruchu. Kiedy jesteś w nim świadomy, kiedy jesteś tu i teraz, aktywując swoje naturalne zdolności regeneracyjne i uzdrawiające. Kiedy towarzyszy Ci iskra w oku odbijająca blask Twojej witalności. Stan, w którym masz krystaliczną intencję i wrażenie, że nie ma dookoła nic niepokojącego dla Twojego umysłu, a czas stanął w miejscu.

Zapraszają: Marcin Wojewoda i Tomek Nowakowski

O warsztacie Qi Gong:

Qigong to chiński system skoordynowanych postaw, ruchu, technik oddychania i medytacji, który ma na celu promowanie zdrowia, duchowości i sprawności fizycznej.

Podstawą jest poszukiwanie własnego zrozumienia poprzez bezpośrednie doświadczanie ruchu, koordynując trzy elementy: oddech, serce-umysł i ciało.

System wywodzi się m.in. z tradycyjnej medycyny chińskiej, filozofii taoistycznej i sztuk walki. Obejmuje celowe, świadome, powolne, rytmiczne ruchy i kontrolowane ćwiczenia oddechowe, aby promować naturalną zdolność organizmu do uzdrawiania i zrównoważyć qi (energię życiową).
Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na poszukiwaniu własnego zrozumienia poprzez bezpośrednie doświadczanie ruchu i bezruchu. Dynamicznie poprzez wyselekcjonowane ćwiczenia z różnych zestawów Qigong, statycznie w medytacji stojącej Zhàn Zhuāng. Celem warsztatu będzie znalezienie odprężenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego, doświadczanie przepływu Qi, którego wzmocnienie usuwa blokady, oczyszcza ciało i podnosi poziom witalności.

Zapraszają: Marta Pociejewska i Krzysztof KO Operacz

O prelegentach:

Tao Move to kooperatywa osób, które razem studiują i uczą Tai Chi, Qigong i filozofię Tao, w
celu poprawy zdrowia i świadomości, promocji życia w zgodzie z naturą oraz kultywowania „siły miękkości” w atmosferze wsparcia, współczucia i mądrości.

http://www.taomove.com

festiwal wibracje 2021

 

Dołącz do nas! Kup bilet