• Tomasz Gruba

  Temat: Nauka odkrywa duchowość

  O wykładzie na Festiwalu:

  Dlaczego istniejesz? Czy jesteś duchem, czy tylko materią?

  Czy współczesna nauka potrafi pomóc nam odpowiedzieć na te pytania?

  Podczas wykładu w obrazowy i zrozumiały sposób przedstawione zostaną chronologicznie eksperymenty naukowe, które wyraźnie wychodzą poza materialistyczno-mechanistyczne paradygmaty.

  Wiele z nich wskazuje, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciałem fizycznym i posiadamy bezpośrednią zdolność oddziaływania na świat wokół nas. Eksperymenty te pokazują nam, że rzeczywistość jest bardzo zróżnicowana i umyka prostej definicji. A u jej podstawy istnieje coś, co można nazwać czynnikiem duchowym, lub energetycznym.

  Odpowiedzi na zadane na początku opisu pytania, postaramy się odnaleźć zaczynając podróż od starożytnej Grecji. Następnie odwiedźmy trudny czas dla nauki, czyli okres średniowiecza, by płynnie przejść do czasów jej wyzwolenia i rozkwitu w epoce oświecenia.

  Przyjrzymy się pierwszemu eksperymentowi youngowskiemu z 1905 znanego pod pojęciem eksperymentu szczelinowego oraz eksperymentom z próbami uchwycenia eteru i ułożenia bazowych pierwiastków materii w spójną teorię. Przybliżając się coraz to bardziej do obecnych czasów, będziemy w stanie zobaczyć, jak kolejne odkrycia prowadziły ludzkość ku jednemu wspólnemu celowi zawartemu w tytule tego wykładu, czyli odkrywania czegoś, co niewidoczne, nienamacalne, a jednak wykrywalne.

  Ten wykład to podróż przez różne spojrzenia filozoficzne, testowane przez różne dziedziny fizyki, chemii i psychologii.

   

  O prelegencie:

  Organizator licznych wydarzeń, wykładów i szkoleń mających na celu podnosić jakość ludzkiego życia. Wiceprezes Fundacji Ogród Kreacji. Właściciel Thomas Harmony platformy oferującej etniczne i muzykoterapeutyczne instrumenty muzyczne. Podczas swojej działalności współorganizowałem min. Festiwale Filmów Kontrowersyjnych, Konwenty Wiedzy Alternatywnej, konferencję enteogeniczną, warsztaty świadomego śnienia, warsztaty pracy z relacjami międzyludzkimi, cykle spotkań Nasiona Wiedzy. Kieruje się dewizą, że wiedza to największy skarb jakim możemy się dzielić. Szczególną uwagę poświęcam takim dziedzinom wiedzy, jak święta geometria, cymantyka, nauki wschodu, oneironautyka, szamanizm, psychologia, ekologia. Moim obecnym celem jest przekazanie ludziom, w zrozumiały sposób, jak najwięcej wiedzy praktycznej, z zakresu tematów, które ze mną rezonują.

  tgruba.fraktalna.pl

  thomasharmony.com

  Festiwal Wibracje

   

   

  Dołącz do nas! Kup bilet