Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Maria Czekaj

Temat: Spotkanie filozofii Wschodu z nauką Zachodu

Na świecie dostrzegalna jest pewna polaryzacja między Wschodem i Zachodem w kontekście filozofii, mentalności, duchowości, podejścia do nauki, medycyny, leczenia, etc. Czy te dwa pozornie oddalone światy mają sobie coś do zaoferowania i czy mogą spotkać się na pewniej płaszczyźnie?

Czy w filozofii Wschodu moglibyśmy dostrzec naukowość, a w naukowości Zachodu duchowość? Czy medycyna konwencjonalna i alternatywna muszą jeszcze być wyraźnie podzielone czy jednak jest już gotowość na zmianę paradygmatu i integrację? Co by było fundamentem dla takiej unifikacji?

O wykładzie:

Chciałabym, aby nasze spotkanie było opowieścią o tym, jak spotykają się Zachód ze Wschodem i jakie korzyści z tego płyną dla nas i planety. Postaram się o obiektywizm i przestrzeń dla Was na Wasze własne przemyślenia, choć wiadomo, że opowieść moja będzie subiektywna. Wyrosła na przemyśleniach naukowych z zakresu fizyki, astronomii, z kontemplowania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Koreańskiej, z wieloletniej praktyki u boku moich mistrzów Wschodu i z obcowania z ich mentalnością. Jest wzbogacona o doświadczenia medytacyjne, jak i obserwacje procesów chorowania i zdrowienia wśród pacjentów na co dzień.

Intencją jest, abyśmy byli zdrowsi 🙂

O prelegentce:

Nazywam się Maria Czekaj, jestem dyplomowaną akupunkturzystką oraz doktorem astrofizyki. Wiele lat studiowałam otaczający nas Wszechświat, a gdy moje ciało podupadło na zdrowiu zwróciłam się do wewnątrz i weszłam na drogę uzdrawiania.

Medycynę Wschodu studiowałam u boku wspaniałych nauczycieli z Japonii i Korei Płd, a także podczas pobytu w Chinach. Od 8 lat prowadzę aktywną praktykę kliniczną z pacjentami pomagając im samym się uzdrowić.

Propaguję holistyczne podejście do zdrowia, czyli takie które bierze pod uwagę ciało, emocje, umysł oraz naszą wyższą jaźń.

Pracuję ze starożytnymi technikami: akupunktura, moksybucja, bańki, ziołolecznictwo. Postrzegam jedzenie jako medycynę, a lecznicze zioła jako jedzenie. Inspirują mnie prace dr D. Hawkinsa i innych nauczycieli nad naszą Świadomością. W mojej codziennej praktyce badam wpływ przekonań i emocji na proces chorowania i zdrowienia. Od lat praktykuję medytację i pasjonuje mnie łączenie akupunktury ze stanem medytacyjnym u pacjentów.

florazul.pl

festiwal wibracje 2021

Dołącz do nas! Kup bilet