Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Sonia Alicja Bednarek

Temat: Medytacja Mahamudra

Podczas warsztatu na Festiwalu:

„Mahamudra jest tym stanem twojego istnienia,
kiedy nie jesteś oddzielony od całości.
Mahamudra jest głębokim seksualnym orgazmem z całością.
Orgazm jest stanem kiedy twoje ciało już przestało być materią.
Wibruje jak energia, elektryczność.
Stajesz się tańczącą energią i nie ma dla Ciebie granic.
Kiedy to samo wydarza się nie z inną osobą, ale z całą egzystencją
Wtedy jest Mahamudra, wtedy jest wielki orgazm.” ~ Osho

Medytację Mahamudra, opracowaną przez Osho, każdy z nas wykona indywidualnie, ale zrobimy to jednocześnie całą grupą. Ufam, że w ten sposób stworzymy niezwykłe i poruszające doświadczenie. Naturalnie, na co dzień można wykonywać ją w pojedynkę.  Praktykowana regularnie może stać się katalizatorem prowadzącym do doświadczenia, chociaż przez moment, tego najwyższego możliwego stanu świadomości – absolutnie błogiego połączenia z całym wszechświatem. W pokoju, poza wszelkim zmaganiem.

Składa się z 2 etapów.

Pierwszy etap

Wprowadza w stan, w którym całkowicie oddajesz siebie egzystencji i pozwalasz energii twojego ciała by się poruszała, ale nie zgodnie z twoim umysłem, tylko zgodnie z uniwersalnym duchem. Ten taniec nazywa się Latihan.  Jeśli na to pozwolisz, w tym tańcu z chwili na chwilę będziesz czuć co raz większe piękno w sobie i zaczniesz doświadczać spotkania pomiędzy tobą a kosmosem. Twoje ciało od komórki do komórki będzie oczyszczane i otwierane na to połączenie. Aż poczujesz oblewający ciebie prysznic energii. Ten taniec będzie nie tylko na zewnątrz. Wewnątrz Ciebie też będzie tańczyła energia.

Drugi etap

W tym etapie otwierasz się na przepływ energii Nieba przez Ciebie. Gdy tak się stanie, twoje ciało zacznie całe drżeć w ekstatyczności. Wtedy właśnie łączysz się z kosmosem i kochasz się z całością. Potem kładziesz głowę i dłonie na Ziemi i przekazujesz jej tą energię.  Bierzesz od Nieba, oddajesz Ziemi.  Jesteś pustą świątynią pomiędzy nimi. Cały ten proces powtórzymy 7 razy.

W medytacji Mahamudra możesz poczuć, że jesteś naczyniem dla ekstatycznej energii, że jesteś tym, po co przyszedłeś na planetę Ziemia. Możesz poczuć, że tak naprawdę nie ma ciebie, jest tylko energia pulsująca we wszechświecie i jesteś jak fala pulsująca z oceanem. To jest Mahamudra.* 

*{tekst na podstawie Osho}

O prelegentce:

Yogini i ambasadorka kobiecej świadomości. Wrażliwa na subtelności, od dzieciństwa odczuwała życie wielowymiarowo, sensualnie i intuicyjnie. To, że dziś kroczy tantryczną ścieżką Shakti jest naturalnym tego wyrazem. Od 2010 roku prowadzi warsztaty głównie dla kobiet inspirowane przede wszystkim właśnie tradycją tantry, której praktyki i nauki w piękny, praktyczny i honorujący kobiecość sposób przekazują sekrety i mapy kobiecego przewodnictwa i ucieleśnienia. Jest szczególnie doceniania za pielęgnowanie delikatności jako klucza do własnego przebudzania, a zwłaszcza do umiejętności bycia z emocjami, do rozgaszczania się w swoim ciele i seksualności, do czerpania z mądrości skrajnych aspektów swojego wnętrza. Uważa, że świat jest stęskniony kobiet, pielęgnujących swą dojrzałą i przebudzoną kobiecość, dla siebie, dla powrotu jej miłosnej harmonii z męskością i dla dobra nas wszystkich. Wywiady z nią ukazały się w czasopismach / portalach Zwierciadło, Sens, Uroda Życia i Wysokie Obcasy. Była gościem audycji radiowych w Trójce Polskiego Radia, Tok FM i Zet Chilli oraz programu ‘mała Czarna’ w TV4.

https://namietnaobecnosc.pl/

https://shaktionline.pl/

 

 

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet