Szymon Bielenis

Temat: Drewno Księżycowe. Czyste budownictwo - zdrowe życie

Podczas wykładu na Festiwalu:

Na wykładzie „DREWNO KSIĘŻYCOWE – CZYSTE BUDOWNICTWO – ZDROWE ŻYCIE” opowiem na temat metody budowania budynków w zgodzie z naturalnym cyklem przyrody. Zaprezentuję, jak postawić dom, w którym będziemy dobrze spać, głęboko oddychać, odzyskiwać energię po wysiłku i przede wszystkim długo i dobrze żyć. Od kilku lat obserwujemy, jak zdrowy styl życia zmienia kolejne elementy codzienności: jedzenie, sport, wypoczynek, medycynę, modę, rynek samochodowy. Sfera budownictwa jak dotąd opierała się tej zmianie i jedynymi czynnikami branymi pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestycji budowlanej były cena, jakość funkcjonalna i estetyka.

Czy można budować ekologiczne domy, które pozwolą żyć ich mieszkańcom w zdrowiu?

Zapewniam, że można. Z korzyścią dla siebie i dla środowiska. Bez uszczerbku na wygodzie, bez ograniczeń estetycznych. Bez kompromisów jakościowych i użytkowych. Jak to zrobić? Przy zastosowaniu wiedzy o cyklach natury, znanej już tysiące lat temu i w połączeniu z najnowocześniejszą technologią jak plotery CNC.

O prelegencie:

Prowadzi pracownię projektową Bielenis Architektura oraz firmę TREETOP budującą domy i obiekty z drewna księżycowego HOLZ100 firmy THOMA, której jest partnerem. W pracy skupia się na ludziach i tym, co dla nich ważne. Przeprowadza ich przez projektowanie i budowę domu z uważnością, zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa. Dzięki temu efekty pracy są spójne na wielu płaszczyznach, od technologicznej po życiową, a satysfakcja odbiorcy jest wielopoziomowa i długoterminowa. Interesuje się realną ekologią, psychologią, odkrywaniem prawdziwych potrzeb ludzi. Stara się oglądać zagadnienia z różnych stron, aby jak najlepiej zrozumieć ich istotę – nazywa to myśleniem sferycznym. W poszukiwaniu rozwiązań zapewniających klientom najlepszą możliwą jakość życia, zainteresował się drewnem księżycowym, które szybko stało się najważniejszym elementem jego pracy.
Drewno jest dla niego naturalnym środowiskiem życia, łączącym piękno i energię natury, uspokajającym ciało, umysł i duszę.

www.treetop.pl
www.bielenis.pl

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet