Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Katarina Hellström i Maurizio Mazzetto

Temat: Uwalnianie traumy z ciała - pokaz pracy na miednicy  

Podczas wykładu na Festiwalu:

Nasza mowa ciała doskonale odzwierciedla relację między emocjami a ciałem. Napięcia mięśni, ruchy i postawa odzwierciedlają nasze wnętrze. Większość z nas straciła kontakt ze swoim ciałem a odczucia płynące z ciała są źródłem cennych wskazówek.

Nie jesteśmy nauczeni pracy z emocjami, w obawie przed jakąś emocją znieczulamy się, zamrażamy, spłycamy oddech – odcinamy się od ciała. Każda z tych emocji ulokowana jest w określonym miejscu. Pojawia się ból i napięcie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze ciało układa się pod rozmaite zapisane w nim traumy.. Zmieniamy sposób chodzenia, siedzenia, garbimy się.

W miednicy zapisane są głównie traumy związane z tematyką relacji i energią seksualną. Wszelkie wcześniejsze zdrady, uzależnienia emocjonalne, nadużycia, wykorzystywania.

Konsekwencją tych zdarzeń są np. objawy wycofania, odmienności, nieumiejętność budowania zdrowych relacji, nadmierna kontrola, brak poczucia własnych granic, brak pewności siebie, brak satysfakcji seksualnej czy problemy z płodnością (obojga płci).

Miednica to nasze centrum w każdym sensie.

Sesja pracy na powięzi uwalnia emocje, pozwala odzyskać poczucie pełni oraz przywraca równowagę emocjonalną.
Każdy z nas ma wrodzone zdolności do samouzdrawiania.  Przywołując słowa Petera A. Levine “Ta sama energia, która powoduje wystąpienie objawów traumy, może nam dać poczucie siły, a gdy się ją odpowiednio zmobilizuje i ukierunkuje, może nas uzdrowić”. Dlatego też, bierzesz czynny udział w tym procesie. Z intencją samoleczenia, kierujesz oddech w “straumatyzowany punkt” – dostrzegasz emocje, przeżywasz je na nowo i uznajesz… Z czasem – rozbrojone ciało – krok po kroku staje się naszym niezawodnym kompasem i sensorem.

Podczas tego pokazu poznasz:
– zasady masażu powięziowo-energetycznego
– zależności pomiędzy emocjami a ciałem
– techniki masażu uwalniającego napięcia i ból w obszarze miednicy
– punkty spustowe w okolicy miednicy uwalniające przepływ energii
– techniki pracy z mięśniem biodrowo-lędźwiowym – zwanym mięśniem duszy
– metody uwalniania emocji

O prelegentach:

Katarina i Maurizio są pasjonatami świadomej pracy z ciałem. Holistyczne podejście łączące ciało, umysł i duszę jest podstawą ich pracy. Wspólnie wypracowali metodę pozwalającą uwolnić się od traum zapisanych w ciele. Ich przygoda rozpoczęła się kilka lat temu, od tego czasu podążając wspólną ścieżką – uzdrawiają, edukują i wspólnie odkrywają nowe przestrzenie ciała. Są założycielami BodyWork by Katarina & Maurizio.

Celem pracy Katariny i Maurizio jest poczuć się bezpiecznie i sięgnąć po swój potencjał.

Pozwolić sobie na przeżycie emocji, które w przeszłości ze strachu zostały zamrożone i niewyrażone. Jeżeli w dzieciństwie towarzyszył nam lęk, niepokój i brak bezpieczeństwa, znajdziemy oddźwięk tych uczuć w ciele. Pewne części naszego ciała mogą być usztywnione, zablokowane a czasem nawet bezwładne. W trakcie sesji przywołujemy bolesne wspomnienie, wracamy do myśli i uczuć, które nam towarzyszyły w danym momencie. Obserwujemy lęk, strach czy niepokój, które wtedy nas ogarnęły.  Katarina i Maurizio centymetr po centymetrze skanują ciało w poszukiwaniu takich “ran”,  Dają przestrzeń na bezpieczne przeżycie ich raz jeszcze.

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet