Klaudia Krystecka

Temat: Inteligencja emocjonalna - świadome zarządzanie emocjami

Podczas wykładu na Festiwalu:

Wykład zaczniemy od próby zdefiniowania, co to jest inteligencja emocjonalna. Prelegentka opowie o najpopularniejszym modelu inteligencji emocjonalnej (Mayer i Salovey 1997), który zakłada cztery obszary umiejętności: Postrzeganie emocji, wykorzystywanie emocji w myśleniu, rozumienie emocji, zarządzanie emocjami. Następnie porozmawiamy o neuronalnych podłożach zachowania, czyli co dzieje się w naszym mózgu między bodźcem a reakcją. Omówimy ważną rolę hamowania w procesie podejmowania decyzji.

Przechodząc do badań – dowiemy się, że osoby, które wykazują się wyższą inteligencją emocjonalną, są bardziej zadowolone z życia, odczuwają niższy stres, posiadają dużą motywację do działania, dobrze odnajdują się w relacjach międzyludzkich oraz częściej posiadają zdrową i dobrą relację ze swoim życiowym partnerem.

Wisienką na torcie będzie omówienie metod zwiększenia swoich kompetencji w obszarze inteligencji emocjonalnej, którą można skutecznie ćwiczyć.

O prelegentce:

Jestem studentką 5 roku Neurokognitywistyki na wydziale Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Wraz z Martyną Bryłką prowadzę obecnie badania dotyczące skuteczności treningu inteligencji emocjonalnej on-line. W Laboratorium EEG biorę udział w projekcie badawczym mgr Alicji Bińkowskiej dotyczącym długotrwałego wpływu zażywania marihuany na funkcje poznawcze. Inne projekty badawcze: Trening mózgu za pomocą gier strategicznych (Laboratorium EEG), wspomaganie wykonywania prac fizycznycznych, z wykorzystaniem dwuramiennego robota mobilnego oraz technik rzeczywistości wirtualnej (CIOP-BPI).

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet