Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Nadia Szypiłow i Magda Knefel

Temat: Bodyworki: dotyk jako inspiracja do ruchu

Podczas warsztatu na Festiwalu:

Bodyworki – ćwiczenia masażowo-ruchowe, oparte na automasażu, masażu, improwizacji ruchowej, tańcu intuicyjnym. Poprzez relaks i przyjazny dotyk aktywujemy czucie poprzez ciało, zachęcamy ciało do ruchu, budujemy atmosferę zabawy i zaufania. Będziemy działać zarówno relaksacyjnie i rozluźniająco, uwalniając napięcia, ale też aktywnie budzić ciało do ruchu, inspirować do tańca i kreacji.

Bodyworki są praktyką, która:
– poszerza świadomość ciała, jego granic i możliwości;
– daje wiele przyjemności (dotyk uwalnia endorfiny, masowanie tkanek redukuje napięcia);
– uaktywnia czucie poprzez ciało, które jest po bodyworkach żywsze i bardziej radosne;
– daje okazję do ruchu w zgodzie z własnym ciałem;
– inspiruje i otwiera na kreację.

Uczestnicy działają samodzielnie oraz w losowych parach/grupach, zadania pozwalają doświadczyć korzyści płynących z dotyku. Oddziaływanie na ciało drugiego człowieka nie jest zbyt intensywne i odbywa się w bezpiecznej przestrzeni.
Warsztat łączy praktykę bodyworków z uważnością (mindfulness) i jest zaproszeniem do pogłębiania obecności oraz uważnego kontaktu ze sobą i z innymi ludźmi.

O prowadzących:

Nadia Szypiłow (Ciao, Cialo!) – bodyworkerka, performerka, ciałonautka. Zajmuje się świadomą pracą z ciałem poprzez dotyk, ruch i oddech. Praktykuje masaż tajski i klasyczny, uprawia i propaguje ciałonautykę – ruchową eksplorację świadomości, praktyki somatyczne i oddechowe. Prowadzi warsztaty jak dla osób prywatnych tak i dla biznesu sfokusowane na rozwoju kreatywności, współpracy i komunikacji w zespole. Jest współzałożycielką kolektywu performatywnego SzurSure, działającego w obszarze improwizacji ruchowej a w szczególności site-specific performance w przestrzeni publicznej.

Magda Knefel (Projekt Uważność) – trenerka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness) oraz performerka. Zajmuje się świadomą pracą z ciałem i umysłem w kontekście wzmacniania zdolności do regeneracji i odpoczynku, redukcji stresu, zdrowienia. Eksploruje poszerzanie świadomości poprzez ruch, performuje w kolektywie SzurSure. Prowadzi warsztaty „Zdrowiej” dla osób w trakcie leczenia onkologicznego.

Magda i Nadia prowadzą projekt Zadbaj o siebie o wspieraniu dobrostanu poprzez mindfulness i poszerzanie świadomości ciała.

https://ciaocialo.pl

https://www.facebook.com/ciao.cialo.bodywork/

https://projektuwaznosc.pl

www.FB.com/projektuwaznosc

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet