Sprzedaż biletów kończy się za

Ewa Melania Gryt

Temat: Układ endokannabinoidowy – jego znaczenie w procesie leczenia i utrzymania homeostazy

Podczas wykładu na Festiwalu:

Prelegentka opowie o homeostazie, biohackingu, fitokannabinoidach, układzie endokannabinoidowym – czyli o tym, o co chodzi z tymi konopiami i procesem samoleczenia.

Zostaną poruszone tematy dotyczące:

>tego czym jest układ endokannabinoidowy (receptory, neuroprzekaźniki) – zyskamy informacje na temat historii odkrycia oraz umiejscowienia receptorów.

>roli układu według współczesnej nauki oraz pradawnych przekazów Mistrzów TMC – farmakopea chińska. Co wspólnego z układem endokannabinoidowym mają fitokannabinoidy zawarte w Cannabis.

>tezy amerykańskiego neurobiologa oraz psychofarmakologa Ethana Russo – kliniczny niedobór endokannabinoidów kontra choroby XXI wieku.

>czynników stresogennych (znane; krytyczne) – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie , czyli „cywilizacja galopuje, a my wciąż biegamy po lesie…” – zagadnienie prof. Yuwal’a Harrari’ego w kontekście historii ewolucji

>współczesnych czynników stresogennych wytrącających układ, jakim jest organizm, z naturalnego stanu homeostazy (wewnętrzny system regulacji samozdrowienia organizmu) – przegląd. Rozwinięcie i omówienie pomijanych współcześnie czynników stresogennych oraz protokoły postępowania:

>wpływ nadmiaru niebieskiego zakresu światła na regulację hormonów dzień-noc oraz poważne reperkusje dla deregulacji głębokiej fazy snu (REM) oraz depresji fizjologicznej

>uziemienia jako naturalnego stanu fizjologicznego – najsilniejszy antyoksydant znany współczesnej nauce (wymiana jonów dodatnich na ujemne);

>pola  elektromagnetycznego i jego wpływu na komunikację: komórka – komórka oraz mózg- narządy.

>biohackingu – czyli jak zaciągnąć środowisko do procesów samoleczenia i o czym jest ta nauka.

>tego skąd tak naprawdę mamy energię ? – pojęcie biofotonów i czym w konsekwencji odżywią się nasze ciała (kompleksy mitochondrialne)
Przykłady biohackingu :
Dorobek naukowy Instytutów Medycyny Leśnej w Japoni (SHINRIN YOKU – czyli jak w Japoni powstały i funkcjonują Instytuty Medycyny Leśnej.)

>autofagii i diety 8/16 – Nobel z medycyny dla prof. Yoshinori’ego Ohsumi’ego (2016r.)

O prelegentce:

Mgr inż. Ewa Melania Gryt – fitoterapeuta o specjalności: terapie kannabinoidowe. Dyplomowany naturopata.
Jest jedną z pionierek biznesu konopnego w Polsce, którym zajmuje się od ponad 20 lat. Ukończyła krakowski Uniwersytet Rolniczy.  W latach 2011-2015 wraz z zespołem badawczym przeprowadziła współfinansowany ze środków unijnych projekt, dzięki czemu powstała półtechnologiczna linia do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze. W ramach spółki General Hemp Marketing założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową z produktami z konopi siewnych –  DobreKonopie.pl. Marka DobreKonopie.pl. Produkuje własne artykuły z konopi,  m.in. ekstrakty CBD, CBG i produkty spożywcze z nasion rośliny.
General Hemp Marketing jest jednym z wiodących producentów konopi siewnych w Polsce i jednym z niewielu, który uprawia i przetwarza rośliny w naszym kraju. Misją firmy jest zagospodarowanie wszystkich części rośliny, od ziarna po słomę, a tym samym pokazanie potencjału prozdrowotnego, ekologicznego i ochronnego dla człowieka i jego środowiska naturalnego.

www.dobrekonopie.pl

 

Przeczytaj artykuł prelegentki w naszej Czytelni, pt. „Dlaczego SHINRIN YOKU – japońska sztuka i teoria kąpieli leśnych wspomaga samoczynne procesy zdrowienia oraz co z tym mogą mieć wspólnego konopie?” 

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

 

Festiwal Wibracje

 

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Magdalena Dembowska
Cezariusz Platta
Sonia Alicja Bednarek
Jacek Wikarski
Andrzej Hrycaj
Konopna Doktorka
Olga Szemley-Goudineau
Dagmara Gmitrzak
Marta Zinserling (W Gruncie Ruchu)
Katarzyna Burzyńska i Yulia Dzichkouskaya

Dołącz do nas! Kup bilet