Anna Sierpowska & Nadia Szypilow

Temat: MoveOn: ruch – dźwięki – dotyk

Podczas warsztatu na Festiwalu Wibracje:

Przestrzeń doświadczenia w ruchu – świadomie w ciele i przestrzeni.

Ruch jest zaproszeniem do tańca! Podczas warsztatu towarzyszyć będzie nam muzyka i prowadzenie Movement Medicine, aby otworzyć ciało na doświadczenia Przebudzonego Artysty w każdym z nas. Dodatkowo zaprosimy do interakcji przestrzeń – współtańczących zarówno ludzi jak i drzewa, ziemię, niebo i wodę. Będziemy łączyć się i pozwalać sobie na kreatywną interakcję z tym co jest wokół. Szczególnie w tych czasach gdy bliskość ma tyle obciążeń będziemy w ruchu przechodzić przez bariery społeczne i odruchy ograniczające kontakt. 

Będzie się to działo w bezpiecznej przestrzeni mocnego trzymania praktyki z uwzględnieniem naszych osobistych granic i ograniczeń – sprawdzając jaki mamy świadomy kontakt ze społecznością, jak świadomie sięgamy, jak bezpiecznie trzymamy swoją przestrzeń życia. Wychodzimy w kierunku relacji – będziemy kreatywnie i w praktyce ruchowej dawać ekspresję temu co nas łączy i temu co nas oddziela. Taniec, wyrażanie ruchem, łączenie się, podążanie za sobą i eksperymentowanie z innymi będzie głównym motywem naszego spotkania.

 

O prowadzących:

Anna Sierpowska – praktyk, uczeń i nauczyciel, swoją energię i wiedzę czerpię z wieloletniego praktykowania i treningów zrównoważonego głębokiego ruchu. Ścieżkę świadomego ruchu wyznacza Movement Medicine – kontakt z ciałem i naturą życia, ale również bodywork, masaż powięziowy.  Ciało to dom w którym mieszkamy, jedyne miejsce na ziemi, na które możemy mieć największy wpływ przez to jak żyjemy każdego dnia. Praca z ciałem daje ogromną Moc w życiu – w swojej praktyce obejmuje również pracę terapeutyczną w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena, prowadząc grupy oraz konsultacje terapeutyczne.  Jej praktyka Movement Medicine to wiele lat podążania ścieżką świadomego ruchu, wielopoziomowe szkolenia i praca z nauczycielami Yaacov i Susannah Darlig Khan.

 

Nadia Szypilow (Ciao, Cialo!) – bodyworkerka, performerka, ciałonautka. Zajmuje się świadomą pracą z ciałem poprzez dotyk, ruch i oddech. Praktykuje masaż tajski i klasyczny, uprawia i propaguje ciałonautykę – ruchową eksplorację świadomości, praktyki somatyczne i oddechowe. Prowadzi warsztaty jak dla osób prywatnych tak i dla biznesu sfokusowane na rozwoju kreatywności, współpracy i komunikacji w zespole. Jest współzałożycielką kolektywu performatywnego SzurSure, działającego w obszarze improwizacji ruchowej a w szczególności site-specific performance w przestrzeni publicznej.

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet