• mgr inż. Bartłomiej Byczkiewicz

  Temat: Zioła do zadań specjalnych

  O wykładzie:

  Wszyscy kojarzymy smaczne i aromatyczne zioła, owoce i korzenie – spotykamy się z nimi na każdym kroku tak często, że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak we florze Polski, Europy i na innych kontynentach występują rośliny o których w najlepszym razie tylko słyszeliśmy. Wykazują one specyficzne, nierzadko unikalne właściwości oddziaływania na ludzki organizm, przez co mogą być wykorzystywane do tytułowych „zadań specjalnych”.

  Szczegółowo omówię – a jeżeli będzie to legalne – również zaprezentuję surowce zielarskie i przetwory z nich wykonane, które charakteryzują się wyjątkowymi cechami:

  – mogą leczyć kłopotliwe i wstydliwe przypadłości zdrowotne

  – wpływają na nasze zmysły i postrzeganie świata dostarczając rozrywki oraz przeżyć duchowych

  – są wykorzystywane do niecnych, przestępczych celów

  Słuchacze zapoznają się z ich wyglądem, cechami szczególnymi, ciekawostkami chemicznymi oraz dowiedzą się jak działają, czy są bezpieczne dla naszego zdrowia oraz jak były wykorzystywane w dawniejszych czasach.

  O prelegencie:

  Magister inżynier zielarstwa i terapii naturalnych, technik farmaceutyczny, wykładowca Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Autor bloga Manuał Zielarski poświęconego sprawom fitoterapii, leku roślinnego oraz historii zielarstwa. Redaktor naukowy serii wydawniczej Kocham Zioła. Współpracuje z czasopismami mgr.farm, Viva Zioła i Szaman. Autor książek omawiających zagadnienia z zakresu farmacji, roślin leczniczych, roślin spożywczych oraz historii medycyny i ochrony zdrowia.

   

  Kontakt z Instytutem Zielarstwa Polskiego: biuro@instytutzielarstwa.pl

  www.instytutzielarstwa.pl i Facebook Instytutu

  Kontakt z wykładowcą:

  Facebook wykładowcy 

  Strona wykładowcy: www.manualzielarski.pl

   

   

  Sprawdź program Festiwalu Wibracje 4.0

  Dołącz do wydarzenia na Facebook!

  Festiwal Wibracje

   

  Dołącz do nas! Kup bilet