Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Kuba Babicki

Temat: Budowa i oddziaływanie substancji psychodelicznych na neurofizjologię i świadomość człowieka

O wykładzie na Wibracjach:

Substancje psychodeliczne przez ponad 40 lat zostały wykluczone z badań naukowych głównie przez szeroką skalę efektów, które powodowały w organizmach ludzkich. Przez uprzedzenia i nieprawdziwe informacje straciliśmy kilkadziesiąt lat potencjalnego postępu w zrozumieniu zasad funkcjonowania takich związków jak DMT, psylocybina, LSD, meskalina w układach nerwowych ssaków.

Obecnie dzięki syntezie starszych publikacji, współczesnych oraz trwających badań nad mechaniką substancji psychodelicznych w organizmie człowieka, mamy szansę obserwować i analizować obiektywne i rzetelne metodologicznie dane na ich temat i zestawiać z odkryciami w innych obszarach nauki. Wiedza ta będzie nam szczególnie potrzebna jeśli chcemy choć trochę zbliżyć się do wyjaśnienia czym jest w ogóle świadomość. Nadal jest ona dla nas tajemnicą, a w dobie przyspieszającego kształtowania przemian psychospołecznych ludzkiej cywilizacji, poznanie i zrozumienie doświadczenia świadomości w ciele człowieka może okazać się kluczowe dla naszego dalszego przetrwania.

W wykładzie omówię po krótce biologiczne mechanizmy oddziaływania substancji psychodelicznych z układem nerwowym człowieka, ich budowę i wpływ na cytoszkielety komórek, samo zjawisko świadomości i procesy biologiczne umożliwiające zaistnienie świadomemu doświadczeniu. Omówię rolę i miejsce substancji psychoaktywnych w ewolucji roślin, grzybów i Homo Sapiens oraz w jaki sposób pomogą nam one w badaniach nad świadomością.

O prelegencie:

Etnofarmakolog, zielarz i analityk. Badam właściwości fitofarmakologiczne roślin. Interesują mnie szczególnie związki naturalne, które oddziałują na układ nerwowy, świadomość i układ krążenia. Pracuję również jako konsultant ds. przetwarzania surowców naturalnych, gdzie moim celem jest wypuszczanie na rynek wysokiej jakości produktów naturalnych. Popularyzuje ziołolecznictwo wśród ludzi, uczę bezpiecznego i racjonalnego korzystania z natury. Fascynuje mnie zagadnienie osobliwości biologicznej w żywych systemach. Moje naukowe zainteresowania to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne sposoby leczenia choroby Alzheimera, depresji i innych chorób kognitywnych, fitoterapia chorób serca i układu krążenia, medyczne właściwości pospolitych roślin flory polskiej i amazońskiej oraz zastosowanie substancji enteogenicznych w medycynie. Biorę udział w projektach badawczych nad sztuczną inteligencją.

 

botanicznagalaktyka.pl

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet