• Piotr Matejuk

  Temat: Autohipnoza - Zostań swoim własnym terapeutą

  O wykładzie na Festiwalu:

  Czym jest hipnoza?

  Mimo, że żyjemy w XXI wieku i palenie czarownic dawno mamy za sobą, wciąż wielu ludziom hipnoza kojarzy się z czymś magicznym, tajemniczym i niebezpiecznym. W rzeczywistości jednak hipnoza to stan, którego każdy z nas doświadcza , choć większość nie zdaje sobie z tego sprawy. Kiedy jesteś mocno skoncentrowany na tym, co robisz i nie słyszysz jak ktoś do Ciebie mówi, kiedy czytasz wciągającą książkę lub oglądasz bardzo ciekawy film i utożsamiasz się z bohaterem, kiedy z pełnym zaangażowaniem wykrzykujesz w złości swoje pretensje do partnera- jesteś w transie.

  Trans hipnotyczny to stan wysokiej koncentracji na tym, co dzieje się wewnątrz Ciebie.

  To kontakt z pierwotnymi, głęboko zakorzenionymi przekonaniami i emocjami, które kierują Tobą automatycznie, bo zazwyczaj nie masz do nich dostępu. Niektóre z nich jednak prowadzą do konfliktów, porażek i niezadowolenia z życia a Ty choć bardzo byś chciał nie wiesz jak je zmienić lub podjęte przez Ciebie próby są nieskuteczne, więc w końcu dochodzisz do wniosku, że tak już jest i nic się z tym nie da zrobić.

  Dzięki wykorzystaniu stanu transu hipnotycznego możesz usprawnić te obszary swojego życia, z których jesteś niezadowolony a nawet te, o których myślisz, że “się nie da”. Dzieje się tak dlatego, że w tym stanie masz szerszy dostęp do wspomnień i emocji, również tych z wczesnego dzieciństwa – dzięki temu celniej i szybciej możesz zlokalizować i uzdrowić faktyczną przyczynę Twoich problemów u jej źródła, zamiast jedynie łagodzić ich objawy.

  Zmiana, która dokonuje się dzięki zastosowaniu hipnozy jest trwała i często o wiele szybsza niż w klasycznych formach psychoterapii, właśnie dlatego, że będąc w transie widzisz i rozumiesz więcej niż zazwyczaj.

  Najczęstsze tematy, z którymi pracuje się hipnozą:

  Stres i depresja

  Fobie, niepokój, stany lękowe

  Ataki paniki

  Kompulsje i niekorzystne nawyki

  Uzależnienia (substancje psychoaktywne, hazard, internet, masturbacja, zakupoholizm itp.)

  Choroby psychosomatyczne i autoimmunologiczne

  Bóle fantomowe i psychosomatyczne, nerwobóle, migreny

  Problemy z emocjami z wczesnego dzieciństwa

  Trudne relacje

  Konflikty wewnętrzne

  Zaburzenia odżywiania – otyłość, bulimia

  A także:

  Wzmacnianie motywacji i osiągania celów

  Poprawa koncentracji i szybka nauka

  Praca z pewnością siebie, samoakceptacją, poczucie wartości

  Poprawa relacji damsko-męskich, rodzinnych i społecznych

  Poprawa osiągnięć sportowych

  Szybsza regeneracja ciała po urazach

  Nauka autohipnozy i medytacji

   

  O prelegencie:

  Hipnoterapeuta, założyciel Hypnosis Poland Academy, współtwórca Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii, doktorant w Instytucie Psychologii PAN, trener certyfikowany przez American School of Clinical Hypnosis. W swojej pracy stawia na autentyczność, zasady etyczne oraz tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla swoich klientów. To, co go wyróżnia to sposób w jaki pracuje. Na sesjach czy warsztatach łączy ze sobą różne podejścia, dzięki czemu może zaproponować narzędzia, które rzeczywiście w danej chwili są najbardziej właściwe.

  W swojej pracy nie ogranicza się jedynie do hipnoterapii, uważa bowiem, że bardzo ważne jest posiadanie szerszej perspektywy. Pomaga w przejściu przez głębokie procesy, co zostało docenione przez jego licznych klientów, którzy stworzyli slogan bardzo wiele mówiący o jego pracy – „Życie przed Michiniowcem i życie po Michiniowcu” (Piotrek bowiem mieszka w Bieszczadach, a konkretniej w wiosce Michiniowiec).

  Bezpieczna przestrzeń to jeden z aspektów niezwykle istotnych w jego pracy. Uważa, iż to, co najczęściej uzdrawia w pracy z ludźmi to relacja terapeutyczna. Kluczowe jest więc zaufanie i przestrzeganie zasad etycznych w pracy z drugim człowiekiem. To też przekazuje swoim kursantom oraz osobom, które kształci na hipnoterapeutów. Jeśli dostrzega, iż ktoś potrzebuje dłuższej relacji terapeutycznej – informuje o tym, bez zbędnego mydlenia oczu.

  Prywatnie człowiek o wielkim sercu, dbający o relacje i dostrzegający potencjał w innych ludziach. Ma głęboki kontakt ze swoją intuicją, dzięki czemu może pomóc klientom nawet jeśli oni sami nie do końca są w stanie określić, co jest powodem cierpienia w ich życiu. Hipnoterapia fascynuje go, zwłaszcza fakt, iż działa szybko i pozwala na uświadomienie sobie tego, co do tej pory pozostawało niewiadome. To zaś pomaga w uleczeniu źródła danego problemu.

  www.hypnosispoland.pl

  www.hipnoterapia.edu.pl

  www.hipnodietetyka.pl

   

  Festiwal Wibracje

  Dołącz do nas! Kup bilet