Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Marta i Mateusz Miłkowscy

Temat: Odmień swoje życie, czyli jak przeprowadzić się na wieś

Podczas wykładu na Festiwalu:

Opowiadają kiedy i jak przeprowadzić się na wieś i jaką nową jakość wnosi to do naszego życia. Podają przykłady z własnego doświadczenia oraz osób, które również w ten sposób zmieniły swoje życie. Wyjaśniają jak wykorzystać szanse płynące z takiej przeprowadzki i z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać. Zarażają entuzjazmem i zachęcają do prowadzenia działalności na wsi w gospodarstwie rolnym (Rolniczy Handel Detaliczny, agroturystyka).

Rozwiewają obawy odnośnie sposobów utrzymania się na wsi i wychowywania na wsi dzieci. Ujawniają korzyści z bycia rolnikiem oraz obalają mity o tym jak trudno nim zostać. Powołują się na istniejące przepisy, ustawy i rozporządzenia oraz na fakty jak to wszystko w rzeczywistosci wygląda. Zachęcają, inspirują, wspierają, pomagają…

O prelegentach:

MARTA – pedagog ze specjalizacją oligofrenopedagogika; dyplomowana instruktorka pilates; dawniej, w Ostrołęce przez wiele lat pracowała w pomocy społecznej; obecnie na wsi działa jako animator kultury, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, instruktorka pilates, ceramiczka, prowadzi zagrodę edukacyjną oraz organizuje warsztaty we własnej agroturystyce „Farma Martynika”.

MATEUSZ – rdzenny warszawiak; absolwent „Batorego” i SGH, pracował jako menadżer oraz prowadził własną działalność gospodarczą; obecnie na wsi pracuje jako zdun i organizuje warsztaty zduńskie dla dzieci i dorosłych. Działa aktywnie w programie „Dolny Śląsk bez dymu” oraz w Grupie Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet