• Katarzyna Burzyńska i Yulia Dzichkouskaya

  Temat: Bliskość w Ruchu. Warsztaty dla dzieci i rodziców

  O warsztacie na Wibracjach:

  Bliskość w Ruchu to okazja do spotkania z Waszym dzieckiem. To doświadczanie ruchu i bliskości w zabawie. Szalonego i czułego rodzicielstwa.  Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie nowej formy komunikacji i wzmocnienie więzi rodzic-dziecko.

  ___________________________

  Zdarza Ci się planować, że po powrocie do domu spędzisz czas z dzieckiem dając mu 100 % uwagi, jednak później jesteś tak zmęczony i zaaferowany mailami, zakupami, planowaniem jutra, przeżywaniem emocji z pracy, że ostatecznie decydujesz się na towarzyszenie dziecku w budowie z klocków, przeglądając co jakiś czas telefon i sprawdzając, czy ktoś aby na pewno Ciebie nie potrzebuje?

  Czasem, szczególnie po trudnym dniu, jesteśmy jakby nas nie było. Dorosłe obowiazki bywają ciężkie.

  Dlatego powstała Bliskość wi Ruchu – godzinne święto dla Waszej relacji.

  Przyjemność, obecność, uważność na siebie wzajemnie to podstawowe zasady naszych spotkań.

   

  Bliskość w Ruchu ewaluowała od 2015 roku do formy obecnej. To nauka świadomego i autentycznego ruchu. Nie tylko dla dzieci. Zabawa, beczka śmiechu, ruch. To wszystko potrzebne jest również nam dorosłym!

  Poza wszystkim to świetny czas na kontakt z rówieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji.

  Będziemy biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność.

  ____________________________

  Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Naszą podstawową zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w standardach.

   

  Co zabrać:

  Potrzebne będą wygodny strój i woda

  Bawimy sie w parach 1 dziecko 1 rodzic (mogą być oboje rodzice)

  O prelegentkach:

  Kasia Burzyńska

  psycholog, performerka, niebawem psychoterapeutka. Członkini kolektywu performatywnego SzurSure specjalizującego się w działaniach site-specific.. Od 7lat zagłębia physical art jaką jest Kontakt/Improwizacja.

  Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju dorosłych i dzieci. Szuka spontaniczności w ruchu, ktora przynosi lekkość i wolność. Fanka połączeń ciała i umyslu, pozostająca w nieustannej terapii naturą i ruchem.

  Yuliya Dzichkouskaya

  członkini Laboratorium Teatralno Społecznego (LTS), współzałożycielka Kolektywu Performatywnego SzurSure specjalizującego się w działaniach site-specific. Od 6 lat zajmuje się improwizacją taneczną, czerpie z improwizacji, partneringu, kontakt improwizacji, technik świadomościowych, ruchu autentycznego, tańca współczesnego. Skończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w 2018.  Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2019.

  W pracy z dziećmi i dorosłymi dziećmi skupia się na pracy z wyobraźnią, szukaniu przyjemności , autentyczności i spontaniczności w ruchu.

  Festiwal Wibracje

  Dołącz do nas! Kup bilet