Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Bodywork by Katarina & Maurizio

Temat: Uwalnianie klatki piersiowej - pokaz pracy z ciałem

Uwalnianie napięć z klatki piersiowej to podstawa pracy z ciałem. Dzięki głębokiej pracy na powięzi, tworzy się przestrzeń w ciele, a następnie pogłębia oddech. Powiedzenie “oddychać pełna piersią” nabiera tutaj nowego wymiaru. To właśnie dzięki niemu można być w kontakcie z emocjami, co jest podstawą do jakiejkolwiek pracy z ciałem i emocjami.

O wykładzie na Festiwalu:

Blokady i napięcia w tych okolicach wiążą się z poczuciem winy, zatrzymaniem w przeszłości, uczuciem ciężaru. Będą widoczne w relacjach emocjonalnych z innymi.  W dawaniu i braniu, w kreatywności i wyrażaniu siebie. Poczuciu własnej wartości, oraz , co bardzo ważne: w wyznaczaniu własnych granic.

Dysfunkcje i brak balansu w tym segmencie sprawiają wrażenie, że otoczenie “tłamsi” wolność jednostki. W ciele nagromadzać się będą frustracja i niewyrażona złość. W końcu nastaje moment, że tej złości nie da rady już dalej blokować, emocje wybuchają, padają słowa, po których pozostaje żal i wstyd. Następuje wycofanie – otoczenie. znów zaczyna napierać wykorzystując poczucie winy… Znów następuje blokada i… Powrót do punktu wyjścia.

Wolna od blokad- klatka piersiowa, pozwala czuć i uznawać (wypowiadać) własne emocje na bieżąco. Zanim pojawi się frustracja i wycofanie. Uwolniona klatka piersiowa to balans emocjonalny w życiu. To właściwie zachowane proporcje pomiędzy otwartym sercem a zdrowymi granicami.

I wreszcie – uwalniana klatka to otwarte serce. Otwarte serce na miłość bezwarunkową, przede wszystkim na siebie, aby następnie móc pokochać innych milością bezwarunkową. To jedyna droga.

Ważne tematy związane z klatką piersiową: Wyznaczanie granic, Kreacja, Radość (praca ze smutkiem), Ekspresja, Balans pomiędzy dawaniem i braniem, Poprawa odporności i układu oddechowego, Prewencja chorób płuc.

O prelegentach:

Katarina i Maurizio pracują  z ciałem własną metodą. Razem lub indywidualnie, kreują żeńską i męską energię podczas terapeutycznych sesji rozbrajania ciała. Jest to praca z emocjami, jednak z ciałem na pierwszym miejscu. Terapia skierowana jest bardziej na odczuwanie niż na rozmowę.

Ich praca skupia się na usunięciu blokad i przeświadczeń, które powstrzymują przed życiem w swoim potencjale. Polega na uzdrawianiu seksualności, uwalnianiu zatrzymanych emocji w ciele i pobudzaniu energii życiowej. aby w poczuciu bezpieczeństwa, móc sięgnąć po swój potencjał.

Efektem pracy  jest obudzona energia kreacji i działania. Poczucie dobrostanu, wewnętrznej równowagi emocjonalnej, spokoju i radości płynącej z wewnątrz.

Jeśli w  życiu dzieje się tak, że obojętnie w jaki sposób podchodzisz do pewnych zdarzeń, kończy się zazwyczaj tak samo, to wielce prawdopodobnie, że gdzieś w ciele, jest zapisana pewna pamięć. Pamięć i schemat zachowawczy, przez których pryzmat podejmowane są decyzje w dorosłym życiu. I tak naprawdę, dopóki nie uwolni się tej pamięci z ciała – trudno o wielkie i stałe zmiany w codzienności i zdrowiu.

Bo jeśli emocje nie są uzdrowione, ciało z pewnością nie będzie zdrowe.

https://bodyworkkm.pl/

Przeczytaj artykuł prelegentów w naszej Czytelni:

10 objawów świadczących o braku uziemienia

 

Dołącz do nas! Kup bilet