dr Walery Topojew

Temat: Szamanizm a współczesna nauka

O wykładzie na Festiwalu:

Szamanizm istniał zawsze i wszędzie – jest to najstarsze doświadczenie duchowe ludzkości, które ma swoje zastosowanie i w dniu dzisiejszym. Praktyka szamańska jest dostępna dla każdego, kto chce się jej nauczyć, by móc pomagać sobie i innym.

Na wykładzie przedstawione zostaną podstawowe metody, które są wykorzystywane przez szamanów w Chakasji. Poznamy ich sposób myślenia o strukturze duszy człowieka według tradycji szamanizmu chakaskiego. Opowiemy o tym, jak może być zastosowana praktyka szamańska w warunkach miejskich, co ona może Wam dać, jak nawiązać kontakt ze światem duchów, jak poczuć więcej siły i energii.

Opowiemy o zastosowaniu metod szamańskich w celu rozwoju osobistego i rozwiązywania problemów.

 

O prelegencie:

Dr Walery Topojew – ur. w 1958 r. w Chakasji. Ma dwa wykształcenia wyższe – z fizyki i psychologii.

Zainteresowania naukowe:  psychologia i szamańskie metody psychoterapii.

Specjalizuje się na szamańskich psychotechnikach. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w praktyce szamańskiej.

Prowadzi wykłady, seminaria, szkolenia, warsztaty z zakresu szamanizmu i metod samorozwoju.

Pracował jako psycholog-praktyk, korzystając przy tym z technik szamańskich. W połowie lat dziewięćdziesiątych kierował Laboratorium Psychologicznym przy Chakaskim Uniwersytecie Państwowym. Swoją pracę doktorską z psychologii zatytułował: Wpływ czynnika motywacyjnego na formowanie religijno-szamańskiej świadomości. W 2000 roku Topojew przeprowadził się do Moskwy, gdzie kontynuował badanie szamanizmu. Odbył staż w Rosyjskiej Akademii Nauk, aktywnie włączając się w działanie grupy badawczej, prowadzonej przez Walentinę Charitonową, badającej specyfikę szamańskich stanów świadomości (2000–2004).

Topojew jest obecnie dyrektorem Centrum Psychologicznego w Moskwie, prowadzi praktykę psychologiczną z wykorzystaniem metod psychoterapii szamańskiej. Kontynuuje badania specyfiki szamańskich stanów świadomości.

 

 

festiwal wibracje 2021

Dołącz do nas! Kup bilet