Sprzedaż biletów kończy się za

Katarzyna Broda-Firla & Bart Pałyga

Temat: Warsztaty śpiewu białego i gardłowego "Śpiewaj swoją pieśń"

O warsztacie:

Warsztaty skupiają się na harmonijnym połączeniu głosu i ciała, poprzez różnorodne techniki i ćwiczenia. Uczestnicy odkrywają inspirację i siłę natury, które mogą wpływać na wyrazistość ich głosu. Spotkanie ze sobą i naturą stanowi również okazję do odkrywania i eksplorowania własnej autentyczności. Uczestnicy eksplorują różne rejony swojego głosu, odkrywają jego potencjał i uczą się wyrażać emocje za pomocą dźwięku. Mogą to być ćwiczenia odnoszące się do szumu drzew, dźwięków zwierząt czy odgłosów przyrody. Celem jest rozbudzenie kreatywności, swobodnego wyrażania się i odkrywanie swojej różnorodności. Poznanie dźwięku, który jest terapeutyczny i uzdrawiający nasze emocje i ciało. Wspólnie tworzymy atmosferę, w której rodzi się nowa pieśń. Będziemy też śpiewać pieśni z różnych stron świata. Mile widziane instrumenty.

O prelegentach:

Katarzyna Broda-Firla

Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się zródłowego śpiewu i tańca. Koncertowała w polsce i za granicami kraju, z zespołami: Józefa Brody, Jaszka Brody, Wałasi. Gra na instrumentach: okaryna, fujarki, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, drumla. Współtworzy zespoły: SHAFA, Broda i Przyjaciele. Śpiewa w zespole AFROTUBA. Ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy i Mongolii. Rozwija również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem „Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów.

 Bart Pałyga

Wiolonczelista, multiinstrumentalista, improwizator. Specjalizuje się w grze na kilkunastu instrumentach etnicznych z całego świata. Prekursor użycia technik śpiewu gardłowego i alikwotowego w muzyce folkowej i rozrywkowej w Polsce. Z Karoliną Cichą zdobył Grand Prix i nagrodę publiczności Burza Braw na festiwalu Nowa Tradycja w 2013 roku na którym otrzymał również Złote Gęśle dla najlepszego instrumentalisty. Wieloletni współpracownik Marii Pomianowskiej(Chopin na pięciu kontynentach, Zespół Polski, Arcus Poloniae, Lutosłowianie),współtworzy zespoły Yerba Mater, Masala, Village Kollektiv, Mosaik, Milo Ensemble i Laterna. Występuje także z Karoliną Skrzyńską Michałem Rudasiem, Mają Kleszcz, Ifi Ude i Gadającą Tykwą. Nagrał ponad dwadzieścia albumów z muzyką świata, muzykę filmową m.in. Stara Baśń z Krzesimirem Dębskim, dźwięk do audiobooków Gra o Tron, Krzyżacy i Biblia Audio, do gier Ancestors, Gord, Blactale, Storm Weavers i wielu innych. Stworzył muzykę do spektakli „Listy do Mileny” z Teatrem Gardzienice i  „Tu Ziemia” z Teatrem Sztuka Ciała, ilustruje muzycznie opowieści z całego świata z grupą opowiadaczy Studnia O od początku istnienia grupy. Współautor muzyki do słuchowisk Teatru Polskiego Radia czy seriali telewizyjnych(Peer Gynt, Korona Królów).Eksploruje także rejony muzyki współczesnej i eksperymentalnej współpracując z formacjami Kawalerowie Błotni, Etnofonie Kurpiowskie czy Partytury Fotograficzne. Zagrał ponad 800 audycji edukacyjnych w szkołach i instytucjach kultury współpracując z Filharmonią Narodową i wieloma innymi. Koncertuje na całym świecie

Poznaj innych prelegentów Domu Dźwięku:

Yael Deckelbaum

Tone of Life – Tom Soltron & Abby Delsol

Słoma Jerzy Słomiński

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Laboratorium Pieśni

El Búho

Gooral & Paprodziad

POLARNY

Dołącz do nas! Kup bilet