Sprzedaż biletów kończy się za

Laboratorium Pieśni

Temat: mystic folk music

Zapraszamy na koncert celebrujący muzykę Świata i Kosmosu, wypełnionego tradycyjnymi pieśniami polifonicznymi różnych kultur, jak i również autorskimi, intuicyjnymi kompozycjami zespołu, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi.

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

 

Grupa stworzyła także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. „Pory Roku” (2012), „Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

 

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. udział w nagraniach muzyki w kompozycji Łukasza L.U.C. Rostkowskiego do malowanego filmu „Chłopi” – polskiego kandydata do Oscara; projekt „Czarna Polana” z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem; udział w nagraniach płytowych i koncertach „Good L.U.C.K” artysty L.U.C, udział w koncertach „Wybraliśmy Wolność” oraz Urodziny Sopotu, pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

 

Płyta Laboratorium Pieśni pt. „Rasti” została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii „Album roku – Muzyka świata”. Zespół został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON dla Największej Osobowości Festiwalu. Zespół jest również Stypendystą Miasta Gdańsk w roku 2015 i 2018.

 

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 14 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 150 tysięcy fanów.

 

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn-Turło, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska-Wiatrow.

Koncert odbędzie się w czwartek, 18 lipca

Scena Muzyczna Wibracji

El Búho

SPACEBOY

Poznaj prelegentów Wibracji

Grandmother Arapata

Alicja w Krainie Drewna & Dłuta.pl

 

Video wspomnienie z Wibracji 2023

Dołącz do nas! Kup bilet