Sprzedaż biletów kończy się za

Nadia Szypiłow

Temat: Ciałonautyka – Swiadoma skóra

O warsztacie:

Na warsztacie Ciałonautyka: Swiadoma skóra zagłębimy się w somatyczną ruchową eksplorację swojej skóry – swojej inteligentnej membrany. Poobserwujemy odczuwanie skóry w ruchu, uwrażliwimy się na czucie swojego ciała w relacji ze światem zewnętrznym, sprawdzimy co to wnosi w odczuwaniu siebie  jako części społeczności / gromady.

Skóra jest granicą mojego ciała fizycznego, zawiera wszystkie moje tkanki, organy i struktury, otacza i chroni wrażliwe środowisko wewnętrzne. Skóra oddziela ale też łączy –  jest kanałem komunikacji, sensoryczną droga połączenia tego co na zewnątrz z tym, co wewnątrz.  Jest ściśle powiązana z układem nerwowym – rozwija się z tego samego listka zarodkowego – ektodermy, jest organem czucia, który ciągle odbiera informację.

Jak czuję swoją skórę?

Jak to się zmienia, gdy się ruszam?

Jaki ruch powstaje, gdy skóra go prowadzi?

Jak dotykam świata swoją skórą, a jak świat dotyka mnie?

Jak się czuję w społeczności ze świadomością swojej własnej inteligentnej membrany?

Ciałonautyka jest somatyczną praktyka ruchową, poszerzająca świadomość ciała poprzez kierowanie uwagi, ruch i dotyk. Bazą naszego działania jest poziom somatyczny — poziom odczuwania swoich komórek, tkanek i struktur, który poprzez eksplorację może nas zabierać do ruchu – do kreacji, do interakcji, do abstrakcji… albo co najmniej do regulacji. Podczas warsztatów korzystamy z narzędzi somatyki, Body-Mind Centering, dotyku somatycznego,  improwizacji ruchowej, tańca intuicyjnego oraz innych metod, które pomagają się ucieleśnić, świadomie i twórczo pobyć we własnym ciele.

O prowadzącej:

👁‍🗨 Nadia Szypiłow | Ciao, Ciało! 👁‍🗨

somatyczka, performerka, bodyworkerka

Living Somatics Movement Teacher (Ingle Institute for Somatic Education), Somatic Movement Educator in training (program Body-Mind Centering®). Studiuje psychologię somatyczną w The Brook Institute. Praktykuje masaż tajski, Wuo Tai, Holistic Pulsing oraz dotyk somatyczny. Tańczy i performuje od 2002 r (taniec współczesny, balet, Butoh, improwizacja, improwizacja kontaktowa, Movement Medicine).

Somatyczne odczuwanie ciała jest moja praktyką, miłością i misją. Eksploruję i zbieram narzędzia poszerzania świadomości ciała poprzez ruch i dotyk. Na zajęciach i sesjach, które prowadzę, obserwuję, jak uważność na ciało poszerza możliwości ruchowe, buduje poczucie bezpieczeństwa oraz zmienia jakość życia.

Nadia Szypiłow – Ciao, Ciało! – somatyka, świadomość ciała

Poznaj innych prelegentów Strefy Ruchu:

Michał Adam Góral

Iwona Olszowska

Gosia Kobus – Anatomia Jogi

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Gooral & Paprodziad

POLARNY

Leszek Możdżer

Esta Polyesta

 

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet