Sprzedaż biletów kończy się za

Kuba Przybyłowski

Temat: Wiersze na stojąco (perfomatywne czytanie z muzyką)

O wykładach:

1. Wiersze na stojąco (perfomatywne czytanie z muzyką)

Poetyckie show połączone z elementami stand-up comedy oraz z towarzyszeniem muzyki. Wiersze oraz monologi poruszające tematy relacji międzyludzkich, ku refleksji i zabawie.

2. Jak współczesne pisarki oraz pisarze postrzegają innych twórców (fragmenty powieści i opowiadań)

Związki pomiędzy twórczyniami i często określane jako burzliwe, czy rzeczywiście takie są? Przekrój relacji ukazany na kilku wybranych przykładach, ma skłonić publiczność do zastanowienia się, jak sztuka może wpływać na życie prywatne.

O prelegnecie:

Kuba Przybyłowski – (ur. 1982) – polski poeta, slamer, recenzent i dziennikarz kulturalny.  Współpracował z magazynem kulturalnym „Lampa”, publikował w „Dwutygotniku”, „Gazecie Wyborczej”, „Zeszytach poetyckich”, „Wakacie”. Popularyzator poezji współorganizował i prowadził imprezy poetyckie: „Wiershow”, „Spotkania Uli”, „Literacki Lokal Użytkowy” oraz „Poezja na Chłodno 25”.Zwycięzca wielu turniejów jednego wiersza i slamów poetyckich. W roku 2007 wydał książkę z wierszami „Ballady i Romanse” (Biblioteka Nocy Poetów, SDK, Warszawa, 2007), za który otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” 2008 na najlepszy książkowy debiut poetycki 2007. W 2015 ukazała się druga „Iluminacje” (Lampa i Iskra Boża, Warszawa, 2015). Dwie kolejne książki w przygotowaniu. Wokalista zespołu „Zawód” (poetry-noisejazz).

Poznaj innych prelegentów Stodoły Sztuki:

Jolanta Herma – Pasińska

Katka Michalak

Janusz Byszewski

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Leszek Możdżer

Evan Hatfield

Gooral & Paprodziad

Esta Polyesta

Dołącz do nas! Kup bilet