Sprzedaż biletów kończy się za

Janusz Byszewski

Temat: „Czego się oduczyć?” – interaktywna sytuacja twórcza

O warsztacie:

„Czego się oduczyć?” – to aktywne spotkanie, podczas którego używając kilku interaktywnych obiektów artystycznych, działając i tworząc będziemy „rozmawiać” w językach sztuki współczesnej o tym co dla nas ważne. Szczególnie skupimy się na miejscu twórczości w naszym życiu, spróbujemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie i doświadczyć sytuacji, w której to artyści mogliby wpływać na kształt edukacji i organizację świata. Ułatwią to strategie artystyczne takie jak: wymiana, książka artystyczna, dekonstrukcja czy zaniechanie aktywności.  Zaproponowane sytuacje twórcze adresowane są do osób w każdym wieku, włączają je w działania i zachęcają do krytycznej refleksji.

Ważne słowa w działaniu: spotkanie, sprawczość sztuki, wspólnota, pytania, relacje, droga, próg, pomiędzy, wizualizacje, połączenia, struktury do wypełnienia, akuszer, dopełnienie, rozmowa, utopia, nowe mapy…

„Czego się oduczyć?” to projekt, który odczuwa bliskość z filozofią Wabi – sabi.

O prelegencie:

Janusz Byszewski – niezależny twórca, projektant sytuacji twórczych, kurator kultury współczesnej. Współzałożyciel grupy pARTner (1983–1990); kurator i założyciel Laboratorium Edukacji Twórczej CSW ZU w Warszawie (1989–2018). Prowadził warsztaty Projektowanie sytuacji twórczych w ramach specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW (1996-2013). Twórca kilkudziesięciu projektów m.in. w Finlandii, Szwecji, Włoszech, Rosji, USA. Członek kolektywu artystyczno – badawczego Grupa Celowa.

asystent:

Zbigniew Gozdecki

Animator kultury z autorskimi projektami przez wiele lat związany z Laboratorium Edukacji Twórczej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Współtwórca i muzyk w Teatrze Zgoda, w którym grali aktorzy po kryzysach psychicznych. Twórca muzyki i kompozycji dźwiękowych . Prowadzi działania z pogranicza edukacji, ekologi i sztuki. Fotograf i montażysta wideo. Prowadzenie warsztatów twórczych muzyczno-teatralno – plastycznych: Warszawa, Kraków, Zakopane, Wielka Brytania, Bośnia, Senegal oraz ekologicznych – Dzień Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Poznaj innych prelegentów Stodoły Sztuki:

Kasia Stefanowicz

Alicja w Krainie Drewna & Dłuta.pl

Tomasz Musiałowicz i Marek Kowalski

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

El Búho

Laboratorium Pieśni

Yemanjo

Zobacz Aftermovie z Wibracji 2023

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet