Sprzedaż biletów kończy się za

Julia Klyus i Paulina Szarnecka

Temat: Pieśniobaśnie – integracja przez pracę z żywym słowem

O warsztacie:

Projekt „Pieśniobaśnie” zrodził się z wieloletnich obserwacji, transformacji osobistej oraz potrzeb o jakie wołają ludzkie serca. Są to opowieści płynące prosto z serca, często dyktowane przez życie a ubrane w piękne, prawdziwe, żywe często proste słowa i dźwięki. Wraz z Uczestnikami warsztatu tworzymy baśń i wspólnie odtwarzamy ją w spontanicznym spektaklu powstającym na żywo. Wartości płynące z pieśniobaśni: 

  1. Spotkanie z drugim człowiekiem i obdarowanie go dobrem i pięknem. Pięknem żywej opowieści i dobrym, wartościowym słowem, w poczuciu estetyki i harmonii.
  2. Docieranie do siebie i przeżywanie własnych uczuć i stanów emocjonalnych.
  3. Rozwijanie, odkrywanie wyobraźni.
  4. Rozwijanie umiejętności wyciszania się, relaksowania i świadomego odpoczynku. Stymulowanie autonomicznego układu nerwowego
  5. Współdziałanie, współtworzenie, integracja.
  6. Rozwijanie i wzbogacanie wewnętrznego potencjału twórczego, umiejętności językowych, słownictwa. Nauka operowania żywym słowem (baśń toczy się na bieżąco).
  7. Zgłębianie tradycji ustnego przekazu i jej podtrzymywanie.
  8. Bazowanie na naturalnych dźwiękach, odgłosach natury. Człowiek jako część przyrody. Rozumienie swej kondycji i położenia w świecie.
  9. Praca z oddechem, relaksacyjne techniki oddechowe i pracy z ciałem. Rozwijanie świadomości ciała i poczucia siebie w przestrzeni.
  10. Pieśniobaśnie jako narzędzie do zarządzania emocjami i uwalniania stresu i czynników stresogennych.

O prelegentkach:

Dr Julia Klyus – doktor nauk humanistycznych o specjalizacji językoznawczej. Prezeska fundacji Jezioro marzeń. Wykładała na uczelniach takich jak Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławka, Politechnika Morska. Organizatorka i twórczyni licznych warsztatów wspierających jednoczenie się w grupach, pracę z dźwiękiem, ciałem, językiem, kreatywnością oraz przekazem ustnym, poszukiwanie niestandardowych rozwiązań zarówno w biznesie (z wykorzystaniem elementów metody Design Thinking), jak i w edukacji oraz działalności społecznej. Obecnie zgłębia tajniki ludzkiej psychiki jako adeptka Szkoły Psychologii Transpersonalnej Stanislava Grofa oraz tłumaczka i uczennica dr Walerego Topojewa. Matka dzieci, przyjaciółka ludzi i zwierząt.

Język oraz siła, która z niego płynie od zawsze były moją pasją. W pracy z ludźmi staram się wykorzystać zarówno tę świadomość jak i moją wiedzę w celu jednoczenia grup międzypokoleniowych i międzykulturowych poprzez słowo mówione i uwalnianie napięć ze sfery werbalnej.

Paulina Szarnecka – Przemawia przeze mnie żywe słowo akt stworzenia i o tym jest moja baśń, którą tworzę i współtworzę z innymi, którą mam też podać dalej. Prawdziwe żywe natchnione słowo jest takie jakim być powinno… Żywe słowo o mnie to prawda, miłość, prostota i to mnie prowadzi. Jestem blisko. Blisko natury, blisko ludzi, blisko siebie, blisko życia. Czym się zajmuję? Pracuje z ludźmi, roślinami, dźwiękami. Korzystam z różnych dostępnych mi metod i z każdej biorę co potrzebne m.in. joga, różne formy ruchu, relaksu, oddechu, masaże ajurwedyjskie, dzwiękoterapia, pieśniobaśnie i żywa opowieść i inne w celu optymalizacji procesów zdrowienia i dobrego życia. Wszystko w z zgodzie rytmami przyrody, w duchu wedyjskiej wiedzy, mądrości swojej i przodków.

Technicznie: absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, absolwentka AWF joga i relaksacja, absolwentka GWSH w Katowicach -Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia, organizatorka licznych warsztatów o tematyce zdrowotnej, warsztatów i spotkań dla rodzin, dzieci i młodzieży.

 

Poznaj innych prelegentów Strefy Szamana:

Baśnie Ludów Ziemi

Jacek Hugo-Bader

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Gooral & Paprodziad

Esta Polyesta

Yael Deckelbaum

 

Dołącz do nas! Kup bilet