Sprzedaż biletów kończy się za

Alicja w Krainie Drewna & Dłuta.pl

Temat: Tokarsko-rzeźbiarskie warsztaty pracy z drewnem

O warsztacie:

Podczas warsztatów tokarsko- rzeźbiarskich popracujesz z drewnem i dłutami.. wytoczysz misę na tokarce i/lub wyrzeźbisz łyżkę lub drewniany nożyk. Nie, nie potrzeba tu dużej siły. Przyda się wyczucie, finezja i pragnienie tworzenia. tego ostatniego nie musisz zabierać ze sobą, pojawi się jak tylko weźmiesz do ręki kawałek drewna. Zapoznamy Cię z materiałem, ze sprzętem i zasadami dotyczącymi obróbki drewna byś mogła/mógł bezpiecznie i z radością przeżyć stolarską przygodę. Poczuj energię i strukturę najbardziej pierwotnego materiału jakim jest drewno.. zrelaksuj duszę ,zapominając się w twórczym procesie. Tam intuicja i dotyk drewna poprowadzą Cię w kreowanie kształtu.

O prowadzących:

Alicja Solarska
W stolarski świat wprowadziła szczyptę artyzmu, kobiecości a walory edukacyjne drewna uczyniła życiową ścieżką. Mieszkając w tartaku przeszło 15 lat i prowadząc własną stolarnię artystyczną Alicja w Krainie Drewna, poznała drewno na wskroś a wraz z nim sekrety drzewnej obróbki , blaski i cienie stolarskiej
profesji oraz wyrównała w sobie damską i męską energię. Z zaangażowaniem przekazuje dalej swoją wiedzę podczas warsztatów stolarskich oraz toczenia. Na
kanwie sztuki obrabiania drewna, krzewi wśród kobiet odwagę i ciekawość życia a także udowadnia, że miejsce kobiety jest tam ,gdzie ona wybierze. Artystyczne , unikalne , naturalne produkty i misy wykonane z tartacznych darów przez Alicję można zdobyć na stronie alicjawkrainiedrewna.pl.
Lubi wodę i wiatr we włosach .. jak każda windsurferka;)

Alicja w Krainie Drewna – Stolarstwo artystyczne i warsztaty twórcze

Agnieszka Baraniok-Lipińska
Zakochana w drzewach, drewnie i ich terapeutycznej mocy. Ceni umiar, prostotę, ciszę i wartościowe relacje. Od 20 lat prowadzi specjalistyczny sklep dla miłośników ręcznej pracy w drewnie DLUTA.PL W wolnych chwilach rzeźbi, struga, wierci, piłuje, a także uprawia warzywa. Od czterech lat uczy strugania lipowych łyżek wg autorskiego pomysłu. Kreatorka serii Samouczków rzeźbiarskich — zestawów do samodzielnej nauki rzeźbienia i strugania drewna.
Swoje umiejętności snycerskie rozwija pod okiem mistrza Mirosława Dziedzickiego, sama posiada stopień czeladnika w zakresie rzeźby w drewnie.
Poznasz ją bliżej, zaglądając na jej profil na Instagramie @alelipa_warsztaty

Narzędzia ręczne do drewna. Dla profesjonalistów i majsterkowiczów – dluta.pl

Poznaj innych prelegentów Stodoły Sztuki:

Teatr Akt

Karolina Banaszek i Maciej Czarski

Ola Szerstobitow

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Laboratorium Pieśni

Yemanjo

Zobacz Aftermovie z Wibracji 2023

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet