Sprzedaż biletów kończy się za

Iwona Olszowska

Temat: Świadomość ciała wg metody Body Mind Centering

Podczas Festiwalu poprowadzi dwa warsztaty:

1. Body Mind Centering: Serce i jego połączenia w ciele

2. Body Mind Centering: Zestrojenie z naturą przez zmysły i ciało

BMC jest podróżą poprzez doświadczanie żywego i ciągle zmieniającego się terytorium ciała. Odkrywcą jest nasz umysł – myśli, uczucia, energia, duch i dusza. Podróż ta prowadzi do zrozumienia tego, jak umysł wyraża się poprzez ciało w ruchu.

O warsztatach:

Warsztat 1. “Body Mind Centering: Serce i jego połączenia w ciele”

Warsztat w oparciu o anatomię w doświadczeniu Body Mind Centering.

To metoda ucieleśnienia, docierania do świadomości poprzez ciało zestrojone z umysłem.  Sięgająca do embriologii, obejmująca rozwój ontogenezy, wzorce ruchowe, odruchy, anatomię i rozwój zmysłów, warstw ciała i jego systemów.

Poprzez proces somatyzacji prowadzi do ucieleśnienia, czyli głębokiego rozumienia poprzez ciało i jego procesy komórkowe.

 

Podczas warsztatu będziemy doświadczać wielu połączeń serca.

Wychodząc od informacji przez somatyzację. Będziemy doświadczać serce jako organ i połączenie serca z mózgiem, płucami, jelitami i ich wspólną ekspresję.

Rozpoznamy serce jako gruczoł dokrewny i krystalizacje układu hormonalnego.

Odkryjemy serce jako mięsień, pompę układu krwionośnego. Poruszamy się w rytmie aortowym, żylnym, odpoczniemy w spokoju naczyń włosowatych.

Spotkamy połączenia serca poprzez osierdzie do powięzi i każdej komórki, tkanki, części ciała, do oddechu i ruchu.

Za pośrednictwem zmysłów doświadczymy jak serce dotyka, czuje, widzi, smakuje.

Warsztat 2. “Zestrojenie z naturą przez zmysły i ciało”

Warsztat prowadzony w oparciu o anatomię w doświadczeniu Body Mind Centering.

Metoda ucieleśnienia, docierania do świadomości poprzez ciało zestrojone z umysłem  Sięgająca do embriologii, obejmująca rozwój ontogenezy, wzorce ruchowe, odruchy, anatomię i rozwój zmysłów, warstw ciała i jego systemów.

Poprzez proces somatyzacji prowadzi do ucieleśnienia, czyli głębokiego rozumienia poprzez ciało i jego procesy komórkowe. Somatyzacja będzie obejmowała zestrojenie ze zmysłami.

Poprowadzimy ją w kolejności rozwojowej dotyku, smaku węchu, słuchu i wzroku. Będziemy też poruszać się w obrębie zmysłu równowagi i propriocepcji czucia kinestetycznego.

Eksploracja zmysłów pozwoli na rozpoznanie zmysłów dominujących.

Czas somatyzacji pozwoli na zaobserwowanie, jak korzystamy z ich potencjału, rozpoznać jak działa nasza percepcja. Bycie w atencji zmysłów pozwoli na poszerzenie percepcji.

Zmysły otworzą dostęp do pamięci, do sposobu poruszania sie, rozpoznawania otoczenia, zagrożenia. Poszerzone zmysły wpłyną  na wrażliwość postrzegania.

Część warsztatu spędzimy w naturze, dając sobie czas na głębsze jej poznawanie poprzez wyostrzone zmysły. Zestroimy sie z zapachami, dźwiękami, krajobrazem. Patrząc, słuchając całym ciałem z uważnością zobaczymy, jak się zmienia odbiór rzeczywistości.

Jaki potencjał niesie za soba zestrojenie z natura. Jak wpływa to na samopoczucie, grounding, intuicję tzw. szósty zmysł.

O prowadzącej:

Tancerka, choreograf, improwizator, wykładowca AM w Łodzi o  specjalności Somatyka i choreografia, Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering.

Doświadczenie zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, fakultatywnie na uniwersytetach w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, warsztatach w kraju. Uczy tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji, improwizacji jako performance. Współpracuje z Hurtownią Ruchu, współtworzy Kurs Choreografii Scenicznej i Akademię Cyrkulacje prowadząc zajęcia świadomości ciała.

Prowadzi warsztaty, gra spektakle w Polsce i za granicą. Prowadziła lekcje somatyczne dla Polskiego Teatru Tańca oraz Carte Blanche Company. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, PTT, teatrów dramatycznych. Współpracowała z Maida Withers, Risa Jaroslow, Ferenc Feher, DAB.

Tańczy solowo, współtworzy spektakle z tancerzami z wieloma z Polski. Tworzy wykłady performatywne, realizuje artystyczne projekty społeczne m.in Ocean Miasta, TransFormBeing.

TEDEX connecting dots,- Concert for Organs      https://youtu.be/sA8T2Fh6l0U

WYKLAD BMC  z Przewodnik taniec https://youtu.be/COMzQsHULWE

 

festiwal wibracje 2021

 

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Marcin Kacprzyk
Magdalena i Mikołaj Batorowie
Justyna Szatkowska (DJ Jussi Magic)
Wanda Kruszyńska
Robert Bernatowicz
Michał Ciastoń (DJ Kuki)
Konrad Kuśnierzewski
Tomasz Różański
Mirosław Baściuk
Katarzyna Enerlich
Kamila Surma
Mathuranath (Marek Mazur)

Dołącz do nas! Kup bilet