Sprzedaż biletów kończy się za

Anna Sierpowska

Temat: Movement Medicine i praktyki czucia życia w ciele

O warsztacie:

Rytm jest jedną z przestrzeni w których nasz układ nerwowy odnajduje bezpieczeństwo. Rytm wzmocniony ruchem stabilizuje nasz systém samoregulacji i postrzegania siebie. Dzięki rytmicznym ruchom wracamy do miejsca bezpieczeństwa i możemy z tego miejsca zacząć „na nowo“. Jedną z funkcji naszego mózgu – jest neuroplastyczność, wrodzona zdolność naszego mózgu i układu nerwowego do ponownego kodowania. To umożliwia nadpisanie nowego programu na stare wytarte ścieżki. Usieleśnione spotkanie w grupie otwiera nas na nowe doświadczenia. Te same wydarzenia przestają być traumatyczne dzięki sile nowego impulsu. Naszym celem jest próba wgrania w wolne miejsce nowych odpowiedzi.

Doświadczenie ruchu we wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa ma uzdrawiające właściwości. Ten rytm potrzebujemy w sobie zbudować by móc do niego wracać. Budujemy to poprzez powtórzenia, powtarzalność i powracanie do miejsca gdy sami odzyskujemy stabilizację w ciele, w poczuciu kontaktu z ziemią, z własnym ciałem, z dojmującą siłą emocji jest stabilizujące i budujące przestrzeń zdrowia i życia.

Dążymy do powrotu do miejsca bezpieczeństwa. Zanim tam będziemy wracać, potrzebujemy jest dla siebie stworzyć. Nie zmienimy życia i jego cykliczności – w tym jest rytm, nie chcemy zmieniać tego lecz dokonywać zmian w swoim podejściu do tego cyklu. Jest fascynacja, jest praca, jest koniec i czas żałoby, jest też czas w którym odzyskujemy równowagę by znów poczuć zdrowe i wibrujące żywe życie w nas.

Zapraszam do wspólnego doświadczenia rytmu. Do doświadczenia realnej zmiany jaką ruch – Movement Medicine wprowadza w nasze środowisko. Potrzeba wiele energii, potrzeba ogromnej uwagi i delikatności w tym procesie rozgrzewania materii naszego ciała by ujawniło prastarą tajemnicę transformacji.

Ta praktyka będzie o tym by wraz ze swoją historią uwzględniającą momenty mistrzostwa lękowych nawyków, histerii, odrzucenia i braku bliskości uwzględnić i otworzyć nowe drzwi. Rozpocząć nową opowieść. Podążyć ścieżką artysty.

Poprzez specyficzne dla bioenergetyki i Movement Medicine praktyki rozpalamy wewnętrzny ogień, zdobywając narzędzia do wzmocnienia źródła naszej najgłębszej witalności, siły życiowej, mocy twórczej, energii, libido i pasji.

To alchemizująca jakość ruchu. Dla ucieleśnionego TERAZ.

Żyjąc doświadczamy po co tu jesteśmy. To nie dzieje się samo. Potrzebni jesteśmy my – zaangażowani.

Movement is Medicine

O prowadzącej:

Jestem certyfikowaną nauczycielką Movement Medicine, terapeutką pracy z ciałem i psychoterapeutką w nurcie bioenergetyki Lowenowskiej (w trakcie certyfikacji certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis). Movement Medicine to współczesna, transformująca forma szamańskiej ścieżki uzdrowienia poprzez integrację ciało- serce-duch. Ta praktyka odwołuje się do naszego pierwotnego połączenia z tak zwanym „Unbroken” – zawsze żywą częścią nas, w której jest zawsze przestrzeń na powrót do Domu.

Pracuję ze świadomością poprzez obecność – tu i teraz, w tym ciele. W tym zawiera się ruch, taniec, bezruch, oddech ale też cisza, która uwalnia naszą naturalną energię i wspiera w ucieleśnieniu oraz zamanifestowaniu wewnętrznego potencjału. Prowadzę warsztaty (min. „BodySpace”, „Śniące ciało”, „Czujące serce”), ceremonie cyklicznych naturalnych przesileń oraz regularną praktykę w kilku miastach w Polsce. Moją pracę dopełnia wiedza zdobyta poprzez wieloletnie doświadczenie z dotykiem w polinezyjskiej formie Bodyworków i masażem powięziowym. Od wielu lat prowadzę również treningi slow joggingu – japońskiego sposobu na długowieczność i zdrowie, propagując ten rodzaj zrównoważonego ruchu. Jestem współautorką innowacyjnej pozycji dla liderów i osób zorientowanych na życie pełnią – „Rezyliencja – śnieżka lidera”. W ciągłym ruchu ku życiu.

Sprawdź innych prelegentów Strefy Ruchu:

Cristiano Martins

Katarzyna Enerlich

Poznaj artystów Sceny Muzycznej:

Laboratorium Pieśni

Yemanjo

Yael Deckelbaum

Dołącz do nas! Kup bilet